TSYD’DEN İŞTEN ATILAN GAZETECİLERE ANLAMLI DESTEK(MEDYABEY-ÖZEL)

Son dönemde yazılı ve görsel medyada işten çıkarma olaylarının adeta tavan yapması gazetecilikle ilgili meslek kuruluşlarını harekete geçirdi. Türkiye Spor Yazarları Derneği(TSYD) işten çıkarılan ve özlük haklarını alma konusunda mağduriyet yaşayan meslektaşlarına destek olmaya çalışıyor.

TSYD, yaptığı açıklama ile işten çıkarılan gazetecileri 31 Ocak Cuma günü, saat 13.30’da TSYD’nin Levent Tesisleri’ne çağırıyor. Basın-İş Kanunu konusunda yetkinleşmiş avukatlar aracılığı ile gazetecilere hukuki açıdan yol göstermeyi hedefleyen TSYD’nin bu hizmeti, kuşkusuz güncel mevzuat bilgileri konusunda zorluk yaşayan gazeteciler için oldukça anlamlı.

TSYD üyesi Oğuz Tongsir, Medyabey’e  yaptığı açıklamada işten atılan ve hukuksal açıdan nasıl bir yol izleyeceği konusunda zorlanan meslektaşları belirlenen gün ve saatte TSYD’nin Levent’teki tesislerine beklediklerini ifade etti. Tongsir, bu aralar pekçok gazetecinin aynı mağduriyeti yaşaması nedeniyle süre gözetmeksizin kendilerine başvuran gazetecilere bu desteği sürdüreceklerini de sözlerine ekledi.

MEDYABEY-ÖZEL

 

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]