TRT Ev Sineması kuşağı “Ekisporter” ile devam ediyor

TRT’nin Türk Sineması’na destek amacı taşıyan projesi “TRT Ev Sineması” kuşağı devam ediyor. ‘TRT Ev Sineması’ kuşağında 12 Mayıs Perşembe gecesi komedi türündeki “Ekisporter” filmi izleyici ile buluşuyor. Ekisporter’de hangi oyuncular yer alıyor? Ekisporter’in hikayesi ne?…İşte, haberin detayları.

12 Mayıs Perşembe, saat 20.00’de TRT 1’de ekranlara gelecek olan Ekisporter’da, mütevazı bir hayat yaşayan mobilya ustası Turan Usta’nın, kabuğunu kırıp büyüyerek ihracat yapmaya karar vermesi ile yaşadığı zorluklar ve değişen hayatı ekranlara geliyor.

“Ekisporter”, Turan Usta’nın, değişen piyasa koşulları gereğince kabuklarını kırıp büyüyerek ihracat yapmak istemesi amacıyla girdiği yolda yaşadığı zorlu süreci anlatıyor. Exporter’ın ne anlama geldiğini bile bilmeyen Turan Usta’nın bu isteği kötü niyetli kişiler tarafından kullanılıyor. Günümüzde geçen ve yaşanmış bir öyküden yola çıkılarak senaryolaştırılan “Ekisporter”da Turan Usta’nın aile fertleri ile yaşadığı zorluklar ve piyasa karşı verdiği büyük mücadele gözler önüne seriliyor. Turan Usta’nın “Ekisporter” olma macerasında ona kalfası Zati ve akıl hocası Fuat eşlik ediyor.

Bu Perşembe ve bundan sonra her Perşembe Aile bir araya geliyor!

Perşembe gecelerinin ‘Aile Keyfi’ olacak ‘TRT Ev Sineması’ kuşağı, tüm aileyi bir koltukta toplarken, komedi, drama, fantastik gibi film türleri ile kah ağlatıp, kah güldürecek filmler ile ekranlarda yepyeni bir soluk olacak.

Türk Sineması’nın 100’üncü yılı ve TRT’nin 50’nci yılını taçlandırmak için 2014 yılında başlatılan ‘TRT TV Filmleri’ projesi, Türk Sineması’na ve televizyon sektörüne yeni hikâye ve eserler kazandırmayı, genç sinemacıların özgün ve yenilikçi projelerine imkân sağlamayı hedefliyor. Proje kapsamında çekilen 33 film, her Perşembe gecesi, saat 20.00’de, TRT 1 ekranlarında yayınlanacak.

TRT Ev Sineması Kuşağı’nın 3’üncü haftasında ‘Son Takla’ adlı film ekrana gelecek!

TRT Ev Sineması Kuşağı 3’üncü haftasında, 19 Mayıs Perşembe gecesi, saat 20.00’de, TRT 1 ekranlarında ‘Son Takla’ adlı film ekrana gelecek. Drama türündeki film, babasının vasiyeti üzerine yetiştiği takımın başına geçen eski futbolcu Cemil’in hayatını konu alıyor.

“TRT TV Filmleri” projesi nasıl oluştu?

2014 yılında başlatılan TRT TV Filmleri projesine, 864 senaryo başvurusu yapıldı. Değerlendirmeye uygun bulunan 599 senaryo, alanında uzman ve bağımsız senaristler ile dramaturglardan oluşan bir değerlendirme kurulunca değerlendirildi. Komedi, drama, fantastik türleri dâhil 12 türde, 33 senaryo yapıma uygun bulunarak seçildi. Projede, senaryo yazarları ve sinema profesyonellerinin yanı sıra farklı mesleklerden insanlar da yer aldı. 2015 yılında, Türkiye’nin dört bir yanına kurulan setlerde, film endüstrisinin tüm paydaşları, yapımcısından yönetmenine, oyuncusundan teknisyenine sahadaydı. 33 film çekilerek, gösterime hazır hale getirildi. Filmlerde İlhan Şeşen, İpek Tuzcuoğlu, İsmail Hacıoğlu, Gürkan Uygun, Tayanç Ayaydın, Görkem Yeltan, Osman Sonant, Bestemsu Özdemir, Orhan Kılıç, Çiğdem Batur gibi birçok tanınmış isim rol aldı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]