Televizyon

“TRT Çocuk reklam yayınlamasın” kampanyası devam ediyor

Medyaloji yazarı Neslihan Kabaoğlu, geçtiğimiz Kasım ayında kaleme aldığı ‘Eyvah oğlum tehlikede!’ yazısının ardından  adresinde TRT Çocuk kanalında reklam gösterilmemesi için change.org’da bir kampanya başlatılmıştı.

TRT Çocuk kanalında yayınlanan reklamların çocukların gelişimine zararlı olduğunu savunan yazı özellikle çocuklu kadınlar arasında yankı uyandırmış ve ses getirmişti. Şu ana kadar 28.807 katılımcının imza verdiği kampanya ise halen devam ediyor.

TRT’nin reklamlarda kâr beklentisi yokken neden hala yayınlanmaya devam ettiği sorusu üzerinde duruluyor. TRT Çocuk kanalı için “Sesimizi Duymuyor” diyen Neslihan Kaboğlu, kanalın tamamen reklamsız olması gerektiğini savunuyor.
Gerçekten de TV’den gösterilen ve de özellikle çocukları hedef alan reklamlar ebeveynler için adeta bir kabus halini alıyor. Anne babalar olur olmaz saatlerde büyük bir albeni ile ekrana gelen reklamlardan dolayı evde çocuklarıyla çoğu zaman sıkıntılar yaşıyor.

Diğer kanallarda gerçekleşmesi zor görünen çocuklara yönelik reklamların en azından kamu hizmeti veren TRT’nin “çocuk” kanalında verilmemesi çoğu annenin en büyük arzusu.

Neslihan Kaboğlu’nun yazılarının ardından devam eden kampanyanın ne sonuç vereceği ise şimdilik meçhul.

Kampanyaya destek vermek isteyenler change.org adlı internet sitesinden bunu gerçekleştirebiliyorlar.

 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün