TRT Çocuk kanalı reytinglerde parmak ısırtıyor

TRT Çocuk kanalının çarpıcı reyting başarısı dikkatlerden kaçmıyor. İlk kez bir çocuk kanalının ortalama 25 programı ile reyting listesinde her gün ilk 100 program arasına girmesi kanalın başarısı olarak değerlendiriliyor.

%100 ÇOCUK sloganıyla yola çıkan Türkiye’nin ilk ve tek çocuk kanalı TRT Çocuk’un ortalama 25 programı her gün reyting listesinde ilk 100’e giriyor.

2008 yılında, ilk ve tek çocuk kanalı olarak yayın hayatına başlayan TRT Çocuk’un başarısı artarak devam ediyor. TRT Çocuk, 3-12 yaş grubu çocuklara yönelik, pedagojik normlarda, özenle hazırladığı programları ile çocuk ve ebeveynlere, kaliteli, yenilikçi, evrensel bir yayın sunuyor.

HANGİ PROGRAMLAR İLK 100’E HERGÜN GİRİYOR?

TRT Çocuk’un Doru, Canım Kardeşim, Bulmaca Kulesi, Harika Kanatlar, Rafadan Tayfa, Elif’in Düşleri, Bu Ne Bu, Çılgın Orman, Arı Maya, İbi, Dodohando, Çizgi Film Makinesi, Ekoların Bahçesi, Rüzgar Gülü, Pepee, Tel Ali, Pırdino, Keloğlan gibi başarılı programları her gün reyting listesinde ilk 100’de yer alıyor.

Gelişmiş ve sürekli yenilenen teknik alt yapısı, çocuk odaklı tek yerli ulusal kanal olması ve Türkiye’nin tüm çocuklarına ulaşabilmesi, sosyal sorumluluk sahibi, çevreye duyarlı, insan ilişkileri güçlü bir nesil yetiştirme çabasıyla, TRT Çocuk kısa sürede ebeveynlerin güvendikleri tek çocuk kanalı haline geldi.

Milli kültürden, tarihten, sanat ile edebiyat geçmişinden gelen kahramanlardan ve hikâyelerden esinlenen TRT Çocuk, bu sayede zengin bir yerel içerik üreterek yayınlarını büyük oranda yerli hale getirdi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]