ABD’de gişede çakılan “Transformers 5” filmini hangi ülkenin seyircisi kurtardı?

ABD’de aradığı gişe rakamlarını bulamayan Transformers 5’in yüzü yabancı pazarda güldü. Transformers 5 filmi asıl patlamayı ABD’de değil uzak doğu ülkesi Çin’de yaptı. Amerika pazarında 69 milyon dolar gişe hasılatı yapan ünlü serinin 5. filmi yabancı pazarda beklediğinden de büyük ilgi gördü.

TRANSFORMERS 5 ABD’DE TUTULMADI

Transformers film serisinin 5. filminde yönetmen koltuğunda Michael Bay’in yer aldı. Geçtiğimiz günlerde izleyici karşısına çıkan Transformers 5: Son Şövalye Amerika’da pek beğenilmemesine rağmen gişede iyi bir başlangıç yaparak 69 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Transformers 5’in yabancı pazarlardaki kazancının ise; 196,2 milyon dolar olduğu açıklandı. Yani açılıştaki toplam gişe hasılatı 265,2 milyon dolar oldu.

Log.com’un haberine göre, fragmanlarıyla merak uyandıran Transformers şimdiye kadar birçok farklı sebeple gündeme geldi. Beşinci filmin beğenilmemesinin hemen ardından Michael Bay seriden ayrılacağını dile getirdi. Onun bu açıklamasından sonra Mark Wahlberg de altıncı filmde yer almama ihtimalinin güçlü olduğunu açıkladı. Bu haberlerin ardından Transformers 5: Son Şövalye’nin gişe rakamları ortaya çıkmaya başladı.

Box Office Mojo’nun verilerine göre Son Şövalye filmi Amerika’da 69 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Yabancı pazarlardaki kazancı ise 196,2 milyon dolar oldu. Böylece açılıştaki gişe hasılatı 265,2 milyon dolara ulaştı.

Toplam rakama baktığımızda Transformers 5’in hızlı bir başlangıç yaptığını görüyoruz. Fakat kazancın büyük bir kısmı uluslararası pazarlardan geliyor. Yani Amerika’daki izleyiciler filme pek ilgi göstermemiş gibi duruyor.

Benzer bir durum serinin dördüncü filminde de söz konusuydu. Kayıp Çağ gişedeki süre boyunca 1 milyar dolardan fazla kazanmıştı. Fakat Amerika’nın bu kazanca katkısı 245 milyon dolarla sınırlı kalmıştı. Her iki filmi de batmaktan kurtaran son yıllarda yükselişe geçen Çin pazarı oldu.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]