Televizyon

TÖRENİ SUNMAYA DEĞİL ARENAYA SÜRÜLDÜLER

 

jüri2

Belki de Kelebek Ödülleri’nde ilk defa sunucular törenin önüne bu denli geçtiler. Hatta o kadar ki neredeyse kimin ne ödülü alıp almadığı konusu medyada yeterince tartışılamadı bile.

Çoğu kimse Yalan Dünya’nın oyuncuları Sarp Apak, İrem Sak ve Öner Erkan’dan kurulu sunucu triosunun dizinin konseptine  uyup “yalan” olduklarında hemfikir. İyi de bu genç insanlara böylesine bir görev verenlerin hiç mi yanlışı yok. Neden aralarında sunuculuk konusunda deneyimli bir isim yoktu diye düşünmemek mümkün değil.

Genç oyuncular ödül töreni sunacaklarını bekliyorlardı. Oysa gladyatör gibi arenaya sürüldüklerinin farkına varamadılar…

Kelebek ödüllerine basından birçok isim ilgisiz kalmadı. İşte o tepkilerden bazıları:

 

 

SUNUCULUK YALAN OLDU / Sina Koloğlu – Cadde
Altın Kelebek Ödülleri’nin sunucuları Sarp Apak, Öner Erkan ve İrem Sak’tı. “Valla biz bilemeyiz, siz bizi boşverin” demişler. Ama ısrar edilmiş, “Çocuklar büyütülecek bir şey yok, alt tarafı iki isim, bir fıkra idare edersiniz” diye. Ortaya da böyle ısrar edenlerle ısrar edilenlerin anlaşılmaz sunuş hali ortaya çıktı o gecede.
‘Yalan Dünya’ popüler bir dizi. Hemen her oyuncusu reklam yıldızı oluverdi. Karakterler dikkat çekti, dizi başarılı ki, markalar, reklamlarında bu isimleri tercih ediyor. Ama sunuculuk için bunlar yeterli olmuyormuş. Şöyle de düşünülebilir, “Alışsınlar, seneye daha pişmiş olarak çıkarlar…” Ona bir şey diyemem. Birlikte evde çalışıp derslerine iyi hazırlanırlar o başka. Ama bir atımlık barut olarak düşünülmüşlerse Altın Kelebek Ödülleri için, bence yalan oldular.

 

 

KiM SUNSA SÜPER OLURDU? / Cadde’deki Hayalet – Cadde

Bir Altın Kelebek Ödül Töreni daha geride kaldı, bakalım akıllarda ne kaldı?

Şüphesiz en çok eleştiriyi gecenin sunucuları İrem Sak, Sarp Apak ve Öner Erkan aldı. Oyunculuklarına laf yok ama sunum yapmak çok başka bir meziyet… İrem Sak’ın kelebek olarak sahneye inişi çok şekerdi, Erkin Koray’ın unutulmaz şarkısı ‘Fesuphanallah’ın sözlerini esprili bir şekilde değiştirerek güzel söylediler, valla sesleri birçok şarkıcıdan iyi!

Fehmi Dalsaldı olsa…

* Ama sunumda fazla heyecanlı ve acemiydiler. Herkes onlardan ‘Yalan Dünya’daki gibi komik ve esprili olmalarını bekledi oysa her komedi dizisinde oynayandan ‘doğaçlama komedi’ beklemek yanlış.

* Mesela onların yerinde ekranda ‘Gullüm Şov’la izlediğimiz Fehmi Dalsaldı olsa hepimiz gülmekten yorgun düşerdik. Zeki ve doğaçlama espriler yapma konusunda son dönemin bir numarası kesinlikle o. ‘Saba Tümer’le Bugün’ için hazırladığı her ‘Gullüm Şov’ ayrı bir efsane, birkaç tane de taklit yapsa eminim unutulmaz bir sunum olurdu.

* Gecenin başındaki kırmızı halı bölümünde sunucu olarak görev yapan Melis Alphan, Cengiz Semercioğlu’nun yanında pasif kaldı.

* ’En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan Meryem Uzerli, bu dünyadaki en sempatik insanlardan biri kanımca! O bozuk Türkçesiyle konuşması da ayrı bir tatlı, insanın yanaklarını sıkası geliyor!

* ’Yalan Dünya’ dizi ekibi sahneye çıktığında Gülse Birsel ödülü, Gönül Ülkü‘nün almasını rica etti. Çok ince ve saygılı bir davranıştı.

 

altın-kelebek-irem-sakEVET, SUNUCULAR İYİ DEĞİLDİ / Cengiz Semercioğlu- Kelebek

Sarp Apak, İrem Sak ve Öner Erkan bu gece için çok çalıştılar, çok emek harcadılar…

Ellerinden geleni yaptılar.

Teşekkür ediyoruz kendilerine…

Ama olmadı…

Oysa kağıt üzerinde herkesi heyecanlandıran bir fikirdi.

Sadece bizi değil, seyirciyi de…

İlk tanıtım filmleri yayınlandıktan sonra herkes bu üçlünün sahnede çok iyi bir şov yapacağına inanmıştı.

Erkin Koray şarkısıyla çok da iyi bir açılış yaptılar ama devamı gelmedi.

Daha ilk reklam arasında onlar da fark ettiler durumu, hatta Sarp Apak salona dönüp “Olmadı değil mi? Yapamadık galiba” dedi…

Bence gecenin esprisi de buydu…

Oyuncudan sunucu olur mu?

Cem Davran, Altın Kelebek’i en çok sunan isimlerden biri. O da oyuncu ama televizyonu, stüdyo programlarını, canlı yayını biliyor…

Türk televizyonunda hem oyunculuk hem de sunuculuk yapabilen böyle istisnalar bir elin parmaklarını geçmiyor.

O yüzden “oyuncudan sunucu olmaz” klişesi hepimizin kafasına yerleşmiş durumda.

Çünkü oyuncular tekste bağlıdır, kamera karşısına geçtikleri anda başka bir karaktere bürünürler…

Canlı yayında kendileri olduklarında ise zorlanırlar.

Geçen seneki ödül törenini Beyazıt Öztürk ve Ayşe Arman sunmuştu.

Beyazıt televizyon bilgisi, akışa hakimiyeti, canlı yayın tecrübesiyle tartışılmayacak bir sunum yapmıştı.

Sarp, İrem ve Öner belki de dizideki rolleriyle sunum yapsalar, onları da tartışmayacaktık şimdi…
TÜRKLER YİNE TÖREN DÜZENLEYEMEDİ / Mevlüt Tezel – Sabah
Altın Kelebek Ödül Töreni’nin, Hürriyet gazetesinin bodrum katından Haliç Kongre ve Sergi Merkezi’ne taşınması, ‘büyük bütçe görkemli tören’ mantığıyla hareket edilmesi, Hürriyet Magazin Müdürü Selim Akçin’in neredeyse bütün starları törene getirtmesi vs. müthiş bir tanıtım başarısı aslında.

Öte yandan törende yine aksilikler yaşandı; bir uğursuzluktur gidiyor… Geçen sene töreni Tuğba Ekinci mahvetmişti. Önceki günde Sarp Apak.

DUR ABİ GİTME!
Ebru Gündeş ikinci şarkının anonsunu verdikten sonra sahnede dondu kaldı, çünkü ikinci şarkı reklamlardan sonraydı. Başka hatalar da yapıldı, Kanal D rejisi resmen çuvalladı.
Vuslat Doğan Sabancı yine kendisine ait olan bir törende en çok ödül takdim etme rekorunu kırdı! Sunucuların “Cengiz Semercioğlu’na “Dur abi gitme bir ödül daha var” demesi kaosun özetiydi aslında.

Ve Sarp Apak…
Sanki birisi Apak’a “Al şu parayı, bu törenin içine et” demişçesine üst üste potlar kırdı!
Sertab Erener için “Onda her yol var” gibi bir laf etti!

Fakat Apak’ın doğaçlama giderken yaptığı saçmalıkları Yekta Kopan’ın sunumuna tercih ederim; çünkü bol bol güldürdü.
Kopan gibi kusursuz sunuş yapsa bütün törenleri Apak sunar aslında!
Ya Halil Sezai’nin Van’dan canlı bağlantı sırasında, dönercinin önünde iki büklüm bekleyen tinerciler gibi yaklaşık bir buçuk dakika sessiz durması ve sonunda “Armut gibi duruyoruz burada” demesi…
İbrahim Tatlıses’e albümü olmadığı halde iki yıldır ödül verilmesi vs. yazacak o kadar çok mevzu var ki aslında…
Asıl şaşırtıcı olan ne biliyor musunuz?
‘Altın Kelebek Ödül Töreni’nin tüm bu garipliklere rağmen bu ülkedeki en görkemli iki-üç törenden biri olması.
Kimseye kızmamalıyız, çünkü hatasız organizasyon yapmak Türkler’in geninde yok!
İşte Sarp Apak için Twitter’da yazılanlar

SARP Apak, yaptığı gaflar yüzünden Twitter’da yerin dibine sokuldu. Apak, gecenin sonunda Twitter’da “Altın Kelebek eleştirileri ve övgüleri için çok teşekkürler. İzlemeniz yeter. Kötü anlar için bay bay iyi anlar için hay hay” açıklamasını yaptı. Twitter’da trending topic olan Apak şu şekilde eleştirildi.

Ayça Şen: Ya bu Sarp Apak cici çocuk falan da, gelene gidene ayu gibi laflar edip çam deviriyo. Göksel’e “Bu kızcağız”, Sertab’a “Her yol var” dedi.

Oben Budak: “Göksel’i salmıyoruz”. Sarp Apak Kelebek Ödül töreninde Göksel’in ödül almak haricinde şarkı da söyleyeceğini anlatmaya çalışıyor 🙂

Hakan Kakız: Sarp Apak’ın, sahneye çıkan “Sertab Erener”e söylediğini duydunuz mu? “Sizde de her yol var” dedi. Argoda sınır tanımıyor.

Semiha Yankı: Sarp Apak’ın altında bir şey mi var niye yerinde duramıyor. Bu ne be.

Koray Çapanoğlu: Antipati dalında en iyi çıkış; Sarp Apak. Ki kendisini fena sempatik bulurdum.

İskender Baydar: Gülse Birsel’e sormuşlar; “Dizinin adı ne olsun?” Sarp Apak, İrem Sak ve Öner Erkan’a bakıp “Yalan Dünya” olsun demiş.

Tayyar Işıksaçan: İrfan Şahin program bitiminde Sarp Apak’a ceza verecekmiş, Sarp yüz defa benden sunucu olmaz yazıp yarın Kanal D yönetimine teslim edecekmiş.

Irmak Ünal: Hımmm şu an en son yerinde olmak isteyeceğiniz insanlardan biri Sarp Apak olabilir mi acaba?

 

Haber3.com

 

 

 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün