İnternet

THY’nin tüm uçaklarında internet hizmetine az kaldı

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, uçaklarda internet kullanımıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ekşi, THY’nin 150 dar gövde uçağında internet hizmeti verilmesine ilişkin ihalenin bir ay içinde sonuçlanacağını kaydederek, “Yolcu artık telefonuna bağlı kalmak istiyor. Biz de dünyadaki bu trendi görerek, ‘kapıdan kapıya internet’ hizmetine geçeceğiz” şeklinde konuştu.

İHALE BİR AY İÇİNDE SONUÇLANACAK
THY’nin geniş gövdeli uçaklarla yapılan uzun uçuşlarda internet hizmeti veriliyor. Dünyada dar gövdeli uçaklarda internet hizmeti uygulamasının ise yeni yeni başladı. Ekşi, THY’nin 150 dar gövde uçağına internet hizmeti almak için yaptıkları ihalenin bir ay içinde sonuçlanacağını söyledi. Böylece dar veya geniş gövde ayrımı olmadan bütün THY’nin uçaklarında internet hizmeti verilebilecek.

Hava yolunda internet hizmetinin, 10 bin fitin üzerinde aktif olduğunu anlatan Ekşi:

“Yolcu artık telefonuna bağlı kalmak istiyor. Bu konuda yapılan bir araştırmaya göre, genç nüfusta internete bağlı olmak, ikramdan daha öncelikli hale gelmeye başlamış. Biz de dünyadaki bu trendi görerek, dar gövde uçaklarımızda da internet hizmeti vermek için büyük bir yatırım yapacağız. İlave olarak 10 bin fit yerine ‘kapıdan kapıya internet’ hizmetine geçeceğiz. Yani siz, uçak push back yapmaya başladığında internete bağlanacaksınız. Uçaktan inene kadar internete bağlı olacaksınız. Cep telefonunu uçak modunda wifi’ye bağlı olarak kullanabileceksiniz. Dünyada birkaç havayolunda başlanan bu uygulayamaya biz de THY olarak başlayacağız.” dedi.

THY Genel Müdürü Ekşi,  yeni havalimanındaki internet hizmeti konusundaysa THY’nin lounge salonlarında verilen ücretsiz internet hizmetine devam edeceğini söyledi.

Bilal Ekşi, uçaklarında koltuk arkalarındaki ekranlardan sinema, film, haber izlenebildiğini anımsatarak, bu ekranların olmadığı uçaklarda HAVELSAN ile THY iş birliğiyle geliştirilen eğlence sistemini hizmete sunduklarını bildirdi.

Bu uygulama yaklaşık 15 gün önce başlamıştı. Söz konusu uygulamayla uçak içinde wifi hizmetiyle akıllı telefonlara istenilen filmin aktarılabiliyor.  Ekşi, 41 uçakta kullanılan bu uygulamadan bugüne kadar 22 bin yolcunun faydalandığını ifade etti.

Ekşi, uçak içinde kitap ve gazete de bulunduğunu ifade ederek, gençlerin film izledikleri kadar kitapları da okumalarını istedi.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı