TGRT Haber’deki yeniden yapılanma sonuç verdi… TGRT Haber, Habertürk’ü geçmeyi başardı(M.Bey/Haber-Analiz)

MEDYABEY/HABER-ANALİZ: Haber kanalları arasındaki rekabet gün geçtikçe kızışıyor. Geçtiğimiz günlerde Yücel Koç’un yerine genel yayın yönetmenliği görevine getirilen  Ercan Seki ile birlikte yeni bir yapılanmanın içine giren TGRT Haber’de bu değişimin olumlu sonuçları gelmeye başladı. Kanal, dünkü izlenme oranlarıyla uzun süredir gerisinde olduğu Habertürk’ü geçmeyi sonunda başardı.

TGRT HABER’İN YENİDEN YAPILANMASI OLUMLU SONUÇ VERDİ

Ercan Seki’nin genel yayın yönetmenliği görevine başlamasının ardından kanalın diğer bir hamlesi ise kanalın haber koordinatörlüğü görevine Bülent Çöltekin’i getirmek oldu. Özellikle Bülent Çöltekin’in haber seçimi ve haber metinlerinde fark yaratan üslubunun TGRT Haber’in tırmanışında etkili olduğu konuşuluyor.

TGRT HABER, HABERTÜRK’Ü SONUNDA GEÇTİ

TGRT Haber, özellikle son hafta iyice kızışan Habertürk ile girdiği reyting mücadelesini kazandı. Haber kanalları ve tematik kanalların reyting sonuçlarını da ölçen Kantar Medya’nın bugün yayınladığı reyting tablosuna göre TGRT Haber, dün itibarıyla Habertürk kanalını geçti.

REYTİNGLERİ KISA ZAMANDA İKİ KATINA ÇIKTI

TGRT Haber’in o.40’larda seyreden  reytingleri şimdilerde iki katına çıktı. Habertürk’ün yaşadığı düşüşte TGRT Haber’in sıçrama yapması kadar kanalın kendi içinde yaşadığı rahatsızlıkların da belli bir etkisi olduğu dile getiriliyor.

İşte, haber ve tematik kanalların 6 Temmuz Perşembe gününe ait olan gün içi ve prime time’daki izlenme oranları:

 

 

 

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]