Teröristlerin korkunç planı suya düştü

Son aylarda korkunç operasyonlarla onlarca insanın şehit düşmesine, onlarcasının yaralanmasına ve kamuoyunda korku ve panik halinin yaşanmasına sebep olan terör operasyonlarının sonuncusu deşifre oldu. Hain planları suya düşen teröristlerin operasyonları yavaşlatmak ve güvenlik güçlerine zayiat vermek için her yolu denedikleri de bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

Asker kıyafeti giyerek askerlerin arasına sızmaya çalıştılar

Mardin’in Nusaybin ilçesinde, teröristlerin asker kıyafeti giyerek, güvenlik güçlerini arasına sızmayı ve güvenlik güçlerine saldırı hazırlığında olduğu deşifre oldu. Teröristler hain planlarını gerçekleştiremediler. Olay ilçede, terör örgütüne yönelik yapılan operasyonda, askeri kamuflaj ve malzeme ele geçirilmesiyle anlaşıldı.

Mardin’de sokağa çıkma yasağında 13. gün

Mardin’in Nusaybin ilçesinde 14 Mart’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı 13’üncü günü yaşanıyor. Nusaybin’de asker ve polislerin katılımıyla yürütülen “Atmaca-7 Nusaybin Müşterek Özel Birlik Operasyonu” tüm hızıyla sürdüğü belirtiliyor.  Sokağa çıkma yasağının devam ettiği ilçede; güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışmalar zaman zaman sürüyor. Güvenlik güçleri; Dicle, Fırat, Kışla ve Abdulkadirpaşa Mahallelerinde yoğunlaştırılan operasyonda hem terör örgütü mensupları etkisiz hale hem de hendek ve barikatlarla tuzaklanan patlayıcıları etkisiz hale getiriliyor.

Hain planları suya düştü

Örgüte ağır darbeler vuran güvenlik güçleri için teröristlerin Nusaybin’deki operasyonları yavaşlatmak ve güvenlik güçlerine zayiat vermek için asker kıyafeti giyerek, güvenlik güçlerini arasına sızıp, saldırı düzenleme planları yaptıkları  ortaya çıktı. Operasyonda, teröristlerden temizlenen bir evde yapılan aramada, çok sayıda askeri kamuflaj ve malzeme ele geçirildiği belirtildi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]