Yaşam

TEOG soru ve cevapları ne zaman açıklanacak, işte o tarih…

TEOG 1. dönem ilk sınavları 23 Kasım Çarşamba günü (bugün)  yapıldı. İlk gün öğrenciler, Türkçe Matematik ve Din Kültürü derslerinden sınava girdiler… Öğrencilere her dersten 20’şer soru soruldu. İlk günün sonunda öğrenciler sınavın zorluğunu yorumladılar. Türkçe, Matematik ve Din Kültürü sınavlarında öğrencilere neler soruldu? Şimdi kafalardaki soru TEOG sınav soru ve cevaplarının ne zaman ve nereden yayınlanacağı. Tüm soruların cevabı Medyabey.com’da…

MEB tarafından yapılan açıklamaya göre; son dakika açıklaması yapıldı ve TEOG soruları çözümleriyle birlikte yarın saat 14.00’te eba.gov.tr’de yayınlanacağı duyuruldu…

TEOG 1.dönem ilk gün sınavını öğrenciler nasıl yorumladı?

2016 – 2017 eğitim öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) 1.dönem 1. gün sınavı bugün tamamlandı…

TEOG Fen Bilimleri, sınavı sabah 09:00’da başlayacak ve 20 soru sorulacak. Sınavı süresi ise 40 dakika olacak.

TEOG İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük  sınavı sabah 10:10’da başlayacak ve 20 soru sorulacak. Sınavı süresi ise 40 dakika olacak.

TEOG Yabancı Dil sınavı sabah 11:20’de başlayacak ve 20 soru sorulacak. Sınavı süresi ise 40 dakika olacak.

TEOG mazaret sınavları tarihleri

TEOG sınavına giremeyen ve geçerli mazeretini belgelendirenler öğrenciler, 17-18 Aralık 2016 mazeret sınavlarına girebilecek. TEOG 2’nci dönem sınavları 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak.

2016-2017 TEOG SINAV TAKVİMİ

1. Dönem TEOG Sınavları

23-Kasım 2016 Çarşamba ve

24 Kasım 2016 Perşembe

İlk dönem mazeret sınavları

17 Aralık 2016 Cumartesi ve

18 Aralık 2016 Pazar

2. Dönem TEOG Sınavları

26 Nisan 2017 Çarşamba ve

27 Nisan 2017 Perşembe

İkinci dönem mazeret sınavları

20 Mayıs 2017 Cumartesi ve

21 Mayıs 2017 Pazar

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da geçtiğimiz gün Antalya’da ziyaret ettiği Muratpaşa İmam Hatip Ortaokulu’ndaki öğrencilere öğrenciler nezlinde tüm öğrencilere tavsiyelerde bulundu:

Yapıcı eleştirin

“Aldığımız Türkiye’den daha iyi bir Türkiye’yi size bırakmak için çalışıyoruz. Sıkıntılar ve dertler toplumu güçlendirir. Gölcük depreminde 50 bine yakın insanımızı kaybettik. Ondan bir ders aldık ve AFAD diye bir kurum kurduk. Acil iletişim hattı kurduk. Problemlerimiz var onları çözerek daha iyi duruma geleceğiz. Türkiye eskiden yardım alan bir ülkeydi. Şimdi Türkiye yardım ediyor. Milli hasılaya oranla dünyada en fazla yardım ülke. Bütün krizlere rağmen daha iyiye gidiyoruz. Bugün dünden daha güçlüyüz” diye konuştu.

 

TEOG sınavlarında 4 yanlış 1 doğruyu götürmeyecek.

TEOG sınav sonuçları nereden ve ne zaman öğrenilir? 

8. sınıf Yerleştirmeye Esas Puanı (YEP) hesaplamasında da kullanılacaktır. E-okul sistemine işlenen sınav sonuçları, ayrıca yazılı olarak öğrencilere gönderilmeyecektir. Öğrenci ve velilerimiz, sınav sonuçlarını e-okul sistemi üzerinden giriş yaparak öğrenebileceklerdir.

e-Okul VBS Veli giriş

TEOG sonuçlarını öğrenmek isteyen velilerin ve öğrencilerin öncelikle e-okul.meb.gov.tr sayfasına girerek ”Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş” yapın sonrasında Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapabilirsiniz. e-Okul VBS üzerinden sadece TEOG sınav sonuçları değil aynı zamanda öğrencinin en son notları ve en son devamsızlık bilgisine de ulaşabileceğinizi hatırlatalım.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün