“ÖNCE TELEFONUMU DİNLEYENLER SONRA BENDEN ŞARKI İSTEĞİNDE BULUNDULAR!”

İstanbul’un gözde mekanı Günay, önceki akşam en coşkulu eğlence gecelerinden birini yaşadı. Önce Suzan Kardeş sonra da Ferhat Göçer konuklara müzik ve eğlence dolu bir gece yaşattı.

Günay’da Suzan Kardeş’ten sonra aşk şarkılarının en iyi yorumcusu Ferhat Göçer sahne aldı. Ünlü şarkıcı, Günay’ın en güzel gecelerinden birini yaşadığını belirterek sevilen romantik şarkıları peş peşe söyledi.

Göçer sahne sırasında yaptığı küçük sohbetlerden birinde şunları söyledi:

“Bir cümle vardır ki bu cümlenin sahibini buradan sevgiyle anmak istiyorum, ‘İnsanın öğrenmesi gereken ilk dil, tatlı dildir’ demişti Barış Manço. Rahmetli Barış Manço’yu 1 Şubat 1999’da kaybetmiştik. 15’inci ölüm yıldönümünde kendisini rahmetle anıyorum. Sevgili Ferdi Özbeğen’i de tam bir yıl önce kaybetmiştik. Onu da sevgi ve saygıyla anıyorum. Ve sevgili Adnan Şenses… Çok kısa süre önce yitirdiğimiz bu değerli ağabeyimle, burada, bu sahnede birkaç ay önce birlikte ‘Neden saçların beyazlanmış arkadaş’ şarkısını söylemiştik. Onu ve kaybettiğimiz tüm üstatlarımızı da sevgiyle, rahmetle anıyorum. Bir yandan paralel devletle, yolsuzlukla, dolarla, faizle mücadele ederken bir yandan da insani değerlerimizi korumaya çalışıyoruz. Sevgi, saygı, aşk, ahlak değerlerini bize hatırlatan, aramızdaki bağı kuvvetlendiren bu değerli üstatlarımızı bir kez daha saygıyla anıyorum.’

 

Ferhat Göçer bu konuşmanın ardından, Sarı Çizmeli Mehmet Ağa, Dilek Taşı ve Neden Saçların Beyazlanmış Arkadaş şarkılarını söyledi.

 

Sahnede 2005 yılından bu yana albümlerinde yer alan birbirinden güzel şarkıları seslendiren Ferhat Göçer’e, Günay’ı tıklım tıklım dolduran konuklar da sık sık eşlik ettiler.

Şarkı aralarında ilginç sohbetlere imza atan Ferhat Göçer, izinsiz yapılan telefon dinlemelerinin son günlerin başlıca konusu olduğunu belirterek, “Beni de dinliyorlardı. Benim telefonumu da dinlediler. O kadar çok dinlediler ki bir şey bulamayınca istek yollamaya başladılar” diyerek şaşırttı…

SUZAN KARDEŞ’İN İLK KEZ GÜNAY’DAYDI…

suzan-kardes-gunay

Makyöz olarak girdiği ünlüler dünyasında 7 yıl önce Sezen Aksu’nun yönlendirmesiyle şarkıcılığa geçen Kosova doğumlu Suzan Kardeş, ilk kez çıktığı Günay Restaurant sahnesinde büyük beğeni topladı. Sevilen sanatçıyı bu önemli sahne sınavında yalnız bırakmamak için memleketi Kosova’dan Günay’a kalabalık bir hayran topluluğu gelmişti.

Suzan Kardeş, “Aşk şarkıları Ferhat Göçer’in işi. Ferhat Göçer varken bana düşmez. Herkes haddini bilecek. Ben haddimi bilirim. Dede Efendi’den olmasın da her şarkıyı isteyebilirsiniz, ben söylerim.” şeklindeki sözleri takdir gördü.

Şarkı aralarında konuklarıyla sohbet eden Suzan Kardeş makyözlükten şarkıcılığa geçtiğini hatırlatarak şöyle konuştu:

“Ne güzel boyuyordum herkesi. Yolumu Sezen Aksu değiştirdi. Bakın bu şarkı yüzünden Sezen Aksu beni şarkıcı yaptı. Size hediyem olsun, o şarkıyı söylüyorum şimdi.” dedikten sonra

‘Bir kızıl goncaya benzer dudağın’ isimli Türk müziği eserini seslendirdi.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]