Teknoloji devi Sony deprem yüzünden kepenk kapattı

Geçtiğimiz hafta Perşembe ve Cumartesi günleri 6,2 ve 7,3 şiddetinde Japonya’da meydana gelen depremler teknoloji alanında da daprem yaşanmasına sebep oldu. Söz konusu depremler nedeniyle Sony kameralarının üretildiği Kumamoto’daki fabrikası da dahil olmak üzere bazı fabrikalarında üretimi durdurmak zorunda kaldı.

Başta Apple olmak üzere birçok üreticiye kamera tedariki sağlayan Kumamoto, CMOS kamera üretim tesisi, Sony’den yapılan açıklamaya göre üretimine belirsiz bir süreliğine ara verdi. fabrikanın yeniden faaliyete ne zaman geçileceği hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Stoklar dolu 

Sony, CMOS görüntü sensör üretiminin %40’ını elinde bulunduran Sony firmasının yetkililerinin konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamaya göre; halihazırda stoklarda yeteri kadar görüntü sensörünün bulunduğu ve bu noktada diğer firmaların mağdur edilmeyeceği bilgisi verildi.

Sony aynı zamanda Nagasaki’de bulunan kamera sensörü üretim tesisi ve PlayStation üretiminden sorumlu olan Kyushu üretim tesisinde de üretim faaliyetlerini kısmen durdurulduğunı açıkladı.

Deprem devleri vurdu 

Uzak Doğu’da meydana gelen depremler Sony ile birlikte Mitsubishi ve Honda adlı dev şirketlerin de belirli alanlarda üretim faaliyetlerini kısmen askıya almasına sebep oldu. Yıl başında Şubat ayında Tayvan’da yaşanan deprem de çip üreticisi TSMC’nin üretim faaliyetlerinde belirgin bir yavaşlamaya, Meizu cephesinde ise Pro 5 mini’nin çıkışını ertelemişti.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]