Teknoloji devi Samsung’tan rakiplerini endişelendiren hamle

Başlık şaşırtıyorsa da haberin içeriği biraz daha sizi şaşırtacak. Dünya teknoloji devlerinden Samsung şirketinin ikiye bölünme kararı aldığı iddia ediliyor. Güney Koreli dev elektronik şirketi bu parçalanmayı küçülmek için değil daha da büyümek için yapacak deniyor. Nedeni nasılı ise haberimizin ayrıntılarında…

Teknoloji kulislerinden gelen haberlere göre Samsung, yatırımcılarına daha fazla kar sağlamak amacı ile ikiye bölünebilir… Bu hamlenin bir küçülme mi yoksa bir büyüme stratejisi olduğu konusu da henüz netlik kazanmış değil…

Güney Kore medyasında konuyla ilgili haberler kafa karıştırmaya devam ediyor. Bu haberlerin bazılarında ABD’li Hedge Fon Firması Elliott Management’ın baskıları sonucunda, Samsung yöneticileri şirketi ikiye bölebileceği de iddia ediliyor.

Bununla birlikte Samsung hisselerine yatırım yapan fon yöneticilerinin şirketin ikiye bölünerek telefon gibi ürünleri üretip pazarlayan yüksek kazançlı şirketin ayrılmasını istedikleri belirtiliyor. Böylece şirketin kar oranını ve hisse değerlerini düşüren diğer ürünlerin farklı bir şirket altında toplanması da talepler arasında yer alıyor.

Edinilen son bilgiler ise; Samsung yönetim kurulunun Salı günü toplanarak bu teklifi değerlendireği ve karar alacağı yönünde.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]