Yerli Dizi

GÜNEYER : ” BECEREMEDİM! “

Türkün-Uzayla-İmtihanı-8

Daha önce Türkün Uzayla İmtihanı dizisi için “yapılan esprilere gülmüyorum” diyen sözümona standart TV izleyicisine hitabeden esprilere ağırlık verdiğini itiraf eden senarist-yönetmen Tayfun Güneyer, Show TV’de ekrana gelen ve yayından kaldırılacağı konuşulan son dizisi için “Beceremedim” itirafında bulundu. 

Tayfun Güneyer’den tarihi itiraf: Beceremedim
Türk’ün Uzayla İmtihanı dizisinin yönetmeni Tayfun Güneyer: “Düşündüğüm hayal ettiğim resmi ekrana yansıtamadım. Ürünü beceremedim’ dedi.
Türk televizyon tarihinin en çok eleştirilen dizilerine imza atan ve pek çok yapımı daha sezonu bile tamamlayamadan yayından kaldırılan senarist ve yönetmen Tayfun Güneyer, bu kez beceremediğini itiraf etti.

TV8’de yayınlanan Sema Eren ve Cengiz Semercioğlu’nun sunduğu ”Böyle bir şey var mı’ programına konuk olan yönetmen ve senarist Tayfun Güneyer, Türk’ün Uzayla İmtihanı dizisinin önümüzdeki hafta ekrana veda edecek olmasıyla ilgili “Türk’ün Uzayla İmtihanı’nı ben beceremedim, ben realize edemedim.” dedi.

‘Düşündüğüm hayal ettiğim resmi ekrana yansıtamadım çıkaramadım. Ürünü beceremedim. Çünkü çok zor bir iş. Ben hata yaptım. Çektim ve yazdım ama artık hem yazıp hem yönetmeyi bıraktım. Bu son hatam oldu. Hayal ettiğim şeyle çıkan ürün arasında beceremedim.’ diyen Güneyer, çok beğenilen dizilere de çattı.

Avrupa Yakası’ dizisiyle reyting rekorları kıran, yeni dizisi ‘Yalan Dünya’yı ise kısa sürede fenomen haline getiren Gülse Birsel’in başarısını şansa bağlayan Güneyer “Gülse’nin işi Gülse marka olduğu için tuttu” dedi.

Sosyal medyada en çok eleştirilen senaristlerden biri olan Güneyer, sosyal medyanın başarısına da inanmadığını söyledi. “Şimdi özel bir şey yaşıyoruz herkes birbirine sosyal medyayı soruyor. Sosyal medyayı takip etmiyorum. Televizyonda tek tanrı var o da reyting. Evet Türk’ün Uzayla İmtihanı bitti. Reklam veren ve kanal bitirme kararı aldı. Sosyal medya AGB bittiği için kral oldu.” dedi.

Daha önce yaptığı ‘Türk Malı’, ‘Nuri’ ve ‘Dedektif Memoli’ gibi diziler Televizyon yöneticileri tarafından yarıda kesilerek yayından kaldırılan Güneyer’in 2006 yılında yazıp yönettiği ‘Keloğlan Kara Prense Karşı’ filmi de IMDB dünyanın en kötü 100 filmi sıralamasında 47. sırada yer alıyor.

“Dizileri tutturmak artık daha zor. Dar gelirli diye bir hikayem var. Komedi dram… Onun senaryosunu yazmaya başladım…” diyen Güneyer, şimdilerde dram dizisi yapma hazırlığında olduğunu açıkladı.

Radikal

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün