TATAR RAMAZAN’IN FİGÜRANLARLA BAŞI DERTTE

tatar-ramazan-atvTürk sinema tarihine damga vuran yapımlardan biri olan Tatar Ramazan’ın dizi versiyonu bu sezon ATV’ ekranlarında yayınlanıyor. Yapımcılığını TMC’nin üstlendiği dizi, 9. bölümün ardından sezon finali yaparak, ekranlardaki heyecanı sonbahar aylarına taşıdı.

Dizi setinden gelen ilginç haberler önümüzdeki günlerde Tatar Ramazan’ın nahoş haberlerle medyaya gündem olacağının sinyallerini veriyor. Şubat ayının başından bu yana çekimleri, Tire Bayındır, Birgi ve Şirince’de gerçekleştirilen dizide rol alan figüranlar cast sorumlularınca alacaklarının ödenmediğini ifade ederek, kendilerine ödeme yapılmazsa, yeni sezonda dizi setine gelmeyeceklerini söylüyorlar.

Bölgede yayın yapan yerel Büyük Tire Gazetesi figüranların alacaklarının ödenmediği iddiasını gündeme getirdi. Dizide çevre il, ilçe ve beldelerden toplam 600’ü aşkın figüranın görev yapıyor.

Habere göre dizide rol alan figüranlardan Şeref Bilici’nin şu ifadelerine yer veriliyor: “Bize ulaşan bilgiye göre ATV televizyonu ödemelerini yapımcı şirkete düzenli olarak aksatmadan yapıyormuş. Ancak, dizi başladığından buyana cast sorumluları bizlere tek kuruş ödeme yapmadı. Mağduriyetimiz çok büyük. Başta, günlük 50- 70 lira arası yevmiye alacağımız ve ödemelerin bölüm başı yapılacağı söylendi. Bazı günler 12- 20 saat arası sette kaldık. 9. bölümün ardından sezon finaliyle birlikte çalışmalarımıza Ağustos ayının başına kadar ara verdik. Çoğumuz işsiz veya dar gelirli insanlarız. Zor şartlarda yaşıyoruz. Onlar tatil yaparken, bizler borcumuzu ödeyemediğimiz için esnafın yüzüne bakamıyoruz. Derdimizi kimselere anlatamıyoruz. Aylardır bizi boş yere oyaladılar. Mağduriyetimiz giderilmezse hakkımızı hukuki zeminde arayacağız”.

Öte yandan setten gelen olumsuz haberler bununla da sınırlı değil. Ekibin yemek ihtiyacını karşılayan şirketin sahiplerinin de benzer mağduriyet yaşadığı iddia ediliyor.

Anlaşılan o ki Tatar Ramazan dizisini pek çok açıdan zor bir serüven bekliyor…

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]