Taksim İstiklal Caddesi’nde Patlama

İstanbul’da güvenlik önlemlerinin üst seviyelere çıkarılmasına rağmen teröristler amaçlarına yine ulaştı. Taksim İstiklal Caddesi’nde bomba patladı, 2 ölü ve çok sayıda yaralı olduğu gelen ilk bilgiler arasında yer alıyor.

Edinilen bilgilere göre, İstiklal Caddesi’nde sabah saatlerinde bir patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda polis ekibi ve ambulans sevk edildi. İstiklal Caddesi’nin büyük bir kısmı yaya trafiğine kapatıldı. Patlamanın gerçekleştiği alan güvenlik çemberine alındı.

Olayda ilk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybederken, 7 kişi de yaralandı. Polisin patlamanın nedenine ilişkin incelemeleri sürüyor.

İlk belirlemeler göre 4 kişi hayatını kaybederken 5’i ağır olmak üzere 36 kişinin yaralandığı bildiriliyor.Saldırı, bugün sabah 11:00’de yapıldı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, konuyla ilgili açıklama yaptı. Şahin, saldırının canlı bomba saldırısı olduğunu açıkladı. Şahin, saldırının Beyoğlu Kaymakamlığı’nın önünde olduğunu kaydetti.

Şahin, saldırıyı kabul eden bir örgüt olup olmadığı yolundaki soruyu ise olayın henüz çok sıcak olduğunu daha sonraki saatlerde yeniden bir açıklama yapacaklarını söyleyerek cevapladı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]