“Survivor’da Turabi can gerisi heyecandır”

JALE ŞEN/MEDYABEY

http://jeansmisin.com

https://twitter.com/bittereniyisi

Ve işte Pazartesi ve işte Survivor All Star’ımız en All Starlarıyla ve adadan gidecek kişinin belirleneceği 6. Bölümüyle yine bizimle.Dün akşam dokunulmazlık oyununu Hasan kazanırken, elenmek üzere gidecek isim olarak Duygu belirlendi. Sonuç halk oylamasına kaldı.

İlk hafta yine atarlı halleriyle kendini ortalara atan Duygu diğer yarışmacıların onun ismini yazmasına sebep oldu. Duruma çok da şaşırmış gözükmeyen, kötü performansının farkında olduğunu söyleyip özür de dileyen Duygucuk, arkadaşları arasında bir kişinin onun ismini yazmasına alınacağını söyledi ki bu isim Turabi’ye gıcık Sahra’ydı. Neyse ki Sahra yoktu Duygu’yu adadan göndermeye çalışanlar arasında. Sahra Duygu’yu seviyor demek ki, bir de benim annemle babam! Dobra kızmış, harbiymiş bizim Duygu, öyle diyor bizimkiler. Duygu var diye izliyorlar annemler Survivor’ı. ‘’En uyuzları da Turabi midir kurabi mi ne o işte’’ diyor babam da! Ha bir de Ajun’u seviyormuş annem. ‘Ajun’ diyor Acun’a, bana da Cale dediği gibi.

İlk başladığı zamanlarını hatırlıyorum da Survivor’ın, herkes büyük hevesle otururdu televizyonun başına. Kavga izlemeyi, milletin birbirinin tepesine çıkmasını izlemeyi seviyoruz ya, mahalle kavgası izlemekten zevk aldığımız gibi Survivor izliyorduk hepimiz ekrana kilitlenip. Bazılarımız da adaymış, yeşilmiş, okyanusmuş filan gidemediğimiz yerleri bari uzaktan görüp içimiz açılsın diye izliyorduk.

Şimdiyse sanki ‘kişiler’ bazında izleniyor gibi Survivor. Kavgalar hep aynı kavgalar, atışmalar aynı, kişiler de öyle. Geçen Pazartesi günü mesela Duygu’nun kavgalı hallerinden bıkmışız ki Survivor Pazartesi’nin diğer ‘as’ı Paramparça’ya yenik düştü!

survivor-all-star

İlk zamanlarda kişileri tanımıyorduk filan, eh kim nasıl yarışacak, kimin atarı kiminkini yenecek, kim kiminle kapışacak diye izledik derken tabii yarışma heyecanı da eklenince pek bir tatlıydı Survivor. Şimdi de çoğumuz sevdiğimiz ya da sevmediğimiz isimler bu defa nelere imza atacak diye bakıyoruz yarışmaya. Sonuçta kimin performansı nasıl bunu biliyoruz artık. Bu da Survivor’a olan ilk heyecanlı yaklaşımımızı kırıyor bir nebze de olsa.

O yüzden de işte eski heyecanlı hal pek yok Survivor All Star’da. Survivor All Star, Duygu’ya takık halleriyle, yine o muhteşem ‘yarış kazanma mutluluk danslarıyla’, adadakilere söylenip durmasıyla, duruma ve kendine yakışan muhteşemgiz sözleriyle bizi bizden almaya devam eden Turabi’yle izleniyor biraz da. Geçen sezon Turabi’ye pek yüz vermeyen ben bile, bu defa, başka izlenecek bir şey olmadığında biraz da gülmek için Turabi izler oldum. İzledikçe sevdim de keratayı! İnsan ilk başlarda gıcık olduğu birini sonradan nasıl olup da sevimli bulabilir hiç anlamıyorum. Ama bu anlayamadığım durumun içinde buldum kendimi ben de birden bire, Turabi izler oldum ben de işte sonunda! Bir tek Turbo Turabi candır gerisi heyecandır!

Esas heyecan ‘esas oğlan’la olacaktı…

Eski heyecan yok dedim ya işte, benim evdeki 13’lük ergen adayı da ‘’anne yaaa sevmiyorum ben artık Survivor’ı. Hem kanala alışamadım, hem de hep aynı şeyler öfff’’ deyiverdi bu akşam mesela. Ananeyle dede istikrarlı şekilde yollarına devam ediyorlar ama. İnadım inat modunda onlar. Kamu oyu yoklamam 3 kişiyle sınırlı değil elbet. Pazar günlerinin reyting rekorunu elinde tutan O Hayat Benim fanları yola devam dese de Cumartesi ve Pazar’ın rekortmeni Survivor! Pazartesi akşamının en izlenir işi Paramparça ki geçen Pazartesi çoğu izleyicisini Paramparça’ya kaptırdı Survivor. Duygu’nun iç karartan kavgaları sebepti buna tabii. Ama şimdi bir de Onur Ünlü’nün yönetmenliğindeki Beş Kardeş var bir de Pazartesi’yi dolduran. Bu akşam göreceğiz bakalım sonucu. Salı akşamları da Aşk Yeniden’le başabaş gidiyor Survivor.

  Ve amaaaa Nihat Doğan’ı, ettiği o deli saçması laflarından sonra adaya yollamaktan alıkoymayaydık işte esas o zaman görecektik biz Survivor’ın 4 günün dördünde de yaptığı reytingleri! Hata ettik hep birlikte. Arenada kaplanların önüne atacaktık ki Nihat’ı hırsımızı, hıncımızı alacaktık bizler, Acun da reytinglerin dibine vuracaktı! Kaplanlar Turabi’yle Hasan kılığına girip parçalayacaktı mesela Nihat’ı. Sahra’yla Duygu bir de Serenay’a da kalan Nihat parçaları atılacaktı ki bakın görün siz o zaman hep birlikte yaşadığımız zevki ekran başında! Eh ne de olsa seviyoruz bizler kendi yapamadıklarımızı başkaları yaptığında izlemeyi, onlar söverken biz sövmüşüz gibi zevk almayı, onlar dövüşünce bu yanda biz dövüşmüş, hırsımızı almışız gibi rahatlamayı…

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]