Survivor Nevin Yanıt Kimdir? (2018 Survivor All Star Gönüllüler)

“Survivor 2018’de Gönüllüler takımında yer alan Nevin Yanıt; ‘Karşı takım çok tecrübeli ama ben de iyiyim, kendime güveniyorum. Hırslıyım, azimliyim ve asla pes etmem” sözleri ile Survivor’a damgasını vurmaya geliyor… Türkiye rekorunu elinde bulunduran milli atlet Nevin Yanıt Survivor 2018 All Star yarışmasının favori isimlerinden. Gönüllüler takımında mücadele edecek olan Nevin Yanıt kimdir, nerelidir, eşi Serkan Baltacı kimdir, Nevin Yanıt kaç yaşında hepsi haberimizde…

NEVİN YANIT KİMDİR?

Nevin Yanıt, Türk kısa mesafe koşucusu.
Doğum tarihi: 16 Şubat 1986 (31 yaşında), Mersin
Boy: 1,65 m
Kilo: 60 kg
Eğitim: Mersin Üniversitesi
Ödüller: Sedat Simavi Spor Ödülü, Yılın Sporcusu Dalında Milliyet Spor Ödülü
TV şovları: Survivor Türkiye

Nevin Yanıt, 16 şubat 1986 yılında Mersin’de doğmuştur. 2002 yılında atletizm sporuna başlayan Nevin Yanıt, 2004-2005 yıllarında gençler Türkiye rekorunu kırmıştır. Birçok başarıya imza atan Yanıt, 2006 yılında şampiyon kulüpler kupasında şampiyon olarak büyükler Türkiye rekorunu eline geçirmiştir. 2007 yılında 23 yaş altı Avrupa şampiyonu olmustur ve Dünya Üniversiteler’de gümüş madalya almıştır.

Ayrıca Nevin Yanıt, 2008 yılında Pekin Olimpiyatları’nda yarı final yarışan ilk Türk bayan atlet olmuştur. 2009 yılında dünya üniversiteler şampiyonu, aynı yıl içerisinde yapılan Akdeniz oyunlarında , Akdeniz oyunları şampiyonu olmustur. 2010 yılında Barselona’da düzenlenen Avrupa Atletizim Şampiyonası’nda elinde bulundurduğu Türkiye rekorunu geliştirerek Avrupa şampiyonu olmuştur. 2012 Londra olimpiyatlarında finalist olmustur. Bu yıl düzenlenen İslam oyunlarındada gümüş madalya alan Yanıt, hala Türkiye rekorunu elinde bulundurmaktadır.

NEVİN YANIT SURVIVOR ÖZEL RÖPORTAJI

NEVİN YANIT SURVIVOR ALL STARDA MEYDAN OKUDU

SURVIVOR ALL STAR YARIŞMASINDA KİMLER YARIŞIYOR (2018)

SURVIVOR 2018 yarışmasında kimler yarışıyor?

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]