Survivor Funda Alkayış kimdir? (2018 Survivor All Star Gönüllüler)

“Pes etmek hiçbir zaman tarzım olmadı” diyen Survivor 2018 All Star’ın genç yarışmacılarından Funda Alkayış iddiasıyla geliyor… Adada şampiyonluk için yarışacak Funda Alkayış Gönüllüler Takımından yarışmaya katılıyor. Funda Alkayış kimdir, kaç yaşındadır, evli midir, ne iş yapar? İşte Survivor Funda Alkayış ile ilgili merak edilen tüm soruların cevapları…

FUNDA ALKAYIŞ KİMDİR?

Funda Alkayış, 1987 yılında Mersin’de dünyaya gelmiştir. Eğitimini Mersin Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda tamamlamıştır. Zayıflamak adına 2009 yılında spora başlayan, bu aşamanın ardından sporu hayatının merkezi haline getiren Funda, Kick Boks, Muay-Thai ve Wushu sporlarıyla yakından ilgilenmektedir. Kick Boks Dünya Şampiyonasında 50 kiloda dünya şampiyonu olmuştur. Dokuz kez Türkiye şampiyonluğu, Dünya ikinciliği ve üçüncülüğü, 24 maç 23 galibiyet 6 nakavt ile birçok başarıya imza atmıştır. Temel prensibi, Kick Boks sporunun sadece erkeklerle bağdaştırılmasını çürütmek olan Funda Alkayış, bu konuda başarılı olmuştur. Yarışmaya katılmadan önce sloganını belirleyen Funda Alkayış, “Rakiplerimin gücünü herkes biliyor. Ama benim ne kadar güçlü olduğumu kimse bilmiyor.” açıklamasında bulunmuştur.

Funda Alkayış’ın sosyal medya üzerinden yarışmaya katılmadan önceki son paylaşımı ise şu şekilde;

“Ayrılık vakti geldi. Sizlere yaptığım son paylaşımım olacak. Survivor 2018 gönüllüler takımında mücadele edeceğim…spor hayatımda hiçbir zaman pes etmedim. Hırsımla, davranışlarımla, sporcu kimliğimle örnek bir sporcu olmaya çalıştım. Pes etmek hiç bir zaman tarzım olmadı. Vazgeçmedim hep bir adım ilerledim. Hayatımdan fedakârlıklar yaptım. Sporu hayatımda boşluklara sığdırmaya çalışmadım. Spordan kalan zamanlara hayatımı sığdırdım hep ve başardım. Dünya, Avrupa şampiyonlukları ve birçok derece elde ettim. Şimdi sıra Survivor’da. Burada sizin desteğinize çok ihtiyacım olacak. Vedalaşamadığım herkesi selamlıyorum, dua edin, destekleyin hep birlikte başaralım. Her zamanki gibi şampiyon olalım.”

FUNDA ALKAYIŞ SURVIVOR ÖZEL RÖPORTAJI

SURVIVOR ALL STAR YARIŞMASINDA KİMLER YARIŞIYOR (2018)

SURVIVOR 2018 yarışmasında kimler yarışıyor?

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]