Survivor All Star’da Hilmicem ve Turabi ortaklığı

SURVİVOR YORUMCUSU/MEDYABEY

twitter.com/survivoryorum14

 

Survivor…Senelerin eskitemediği tek program… Adeta şarap gibi yıllandıkça değeri artıyor. Ama bu sezon biraz sekteye uğradı sanki. Ben bunu yarışmacıların tanınmasına bağlıyorum. Yarışmacıların hemen hemen hepsi yarıştığı sezonlara bir şekilde damga vurdular; evet ama tanındıkları için insanlar üzerinde ilk izlendikleri zamanki heyecanı yaratamıyorlar sanırım.

Gelelim 1 buçuk ayın genel bir değerlendirmesine;

İkinci haftadan bomba gibi düştü ekranlara… Elenmez denilen bu yıl da adrenalini durmadan arttıracak denilen Duygu Çetinkaya Survivor All Star’dan ilk elenen oldu. Onu eleyen de daha önceki takım arkadaşı Hilmicem. Duygu’nun elenmesi kadar elenme şekli de şaşırttı herkesi. Turabi ve Hilmicem’in Survivor’a damga vuran stratejilerden birini yaptıkları çok açık. Hilmicem’in daha ilk haftadan aldığı bu risk açıkçası benim gözümde gereksizdi; ta ki sevgili Duygu’cuğum (!) onu haklı çıkarana kadar… Attığı gereksiz tweetler olsun oraya buraya çıkıp kustuğu nefret olsun Hilmicem’in aslında ne kadar da doğru bir iş yaptığı kanısına ulaştırdı beni.

Bir diğer mevzu ise hiç alışık olmadığımız ünlülerin aralarındaki gruplaşma oldu. Daha önceki sezonlarda bu tarz gruplaşmaların görüldüğü ve düşüşe geçtiği takım Gönüllüler olurken All Star farkını ortaya koydu ve bu kez durum tersine döndü. Ünlüler adeta ortadan ikiye ayrıldılar. Taraflar o kadar net ki birleşmeleri  daha da mümkün görünmüyor… Bu gruplaşmada belki de en büyük etken survivor 2014’e damga vuran Serenay-Merve olayıydı kim bilir 🙂

Malumunuz Merve, Serenay onun adını SMS’te söylemediğinde kendisi de olsa aynısını yapacağını Serenay’ı yazmayacağını söyleyip bir dahaki SMS’te Serenay’ı söylemişti. Tutarsızlık işte ne yaparsın!

Takımlar arasındaki güç dengesi ise şu anlık orantısız gibi gözüküyor. Gönüllüler’in erkekleri daha iyi iken, Ünlüler’in kızları müthiş.

Yalnız Gönüllüler’den Taner’i bu durumdan muaf tutuyorum. Çünkü kendisi benim gözümde bizimle eş değer… Geçen yıl Tolga Karel için dediğim şeyi bu kez de Taner için diyeceğim; “Taner’in bizden tek farkı Survivor’ı yerinde izlemesi; biz evlerimizde izliyoruz, o ise Dominik’te”

Favorim merak ediliyorsa eğer daha Survivor başlamadan da belirttiğim gibi Hilmicem İntepe. Özlem Çalın da gözümde değerini gittikçe arttıran isimlerden… Bayanlarda da favori olarak onu gösterebilirim.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]