Survivor 2016’da Atakan ve Nagihan pes mi ediyor?

Survivor 2016’da dengeler tamamen değişti. İlk 5 haftada Gönüllülere açık ara fark atan ve hem ödül hem de dokunulmazlıklar ı toplayan Gönüllüler artık deyim tam yerindeyse açlıktan bayılmak üzereler. Son beş oyundur tek bir ödül oyununu kazanamayan Ünlüler takımının en büyük umudu Nagihan ve Atakan da pes mi ediyor?

Amazon Nagihan Çok Moralsiz

Amazon kadın diye nitelendirebileceğim ve hırsıyla, azmiyle, kuvvetiyle Survivor’da birinciliğe oynar diye düşündüğüm Nagihan, yarışlarda performans etaplarında gösterdiği başarıyı koordinasyon etaplarında gösteremiyor. Nagihan’ın atışlarının kötü olması ona oyun kaybettiriyor. Nagihan oyun kaybettikçe sessizleşti. Nagihan’ın moralinin çok bozuk olduğu aşikar.

Atakan’a Ne Oldu?

Survivor Ünlüler ve Gönüllüler takımının yani özetle Survivor 2016’ının en güçlü yarışmacısı Avatar Atakan’a ne olduğunu anlamakta güçlü çekiyorum. Haftalardır SMS birinciliğini kimseye kaptırmayan Atakan, son beş oyunda da oyun alamadığı durumları yaşadı. Atakan takımdakilerin oyun alanlarında varlıklarını göstermeyip; adada yaptıkları ön plana çıkma savaşında olduğunu ve kazanmak için değil adada kalmak için hareket ettiklerini belirtti. Nagihan’ın kaybetmesinden dolayı üzüldüğün belirten Atakan, Nagihan’ın ise kendi kötü oynadığı için takım da kaybedince mutlu oluyor iddiasında bulundu. Takımdaki herkes gibi Atakan da Nagihan’ın başından beri bireysel düşünmesinden ve eşsiz egosundan rahatsız.

Tırmanan İsim Ezgi

Ezgi, sessiz, sakin ve derinden gelen ve adını sonradan parlatan yarışmacılardan biri olarak dikkatimi çekiyor. Oyunlarda da başarılı performans gösteren Ezgi, Survivor Adası’nda farklı bir duruş sergileyen yarışmacılardan biri.
Eda tam bir hayal kırıklığı
Doğrusu ilk haftalarda Eda farklı çıkışları, sporcu fiziği ile bayağı umut vadeden bir yarışmacı olarak aklımın bir köşesinde yer alıyordu. Zamanla Eda’nın oyunlarda başarısızlığı ve Ünlülerin kazandığı zamanlarda bile takımın birliğini ve huzurunu bozacak ayrıştırıcı açıklamaları ile Eda tam bir hayal kırıklığı oluşturdu bende. Eda’nın sürekli menfi açıklamaları bir Nagihanlar’ın bir Atakanlar’ın yanında yer alıp sürekli domino taşı gibi yer değiştirmesi, dün yüzüne güldüklerinin ertesi gün ardından konuşması hakkında söyleyebileceğim tek şey “Keşke diliyle var olduğu kadar, oyunlarda gücüyle de var olsaydı.” Bu gidişle Tuğba’nın ardından takımda gitmesi istenen ilk kişinin Eda olduğunun sinyallerini gözlemliyorum.

Eda ve Nagihan Kavgası

Nagihan oyun kaybettikçe oyun arkadaşları ile zaten bozuk olan arası daha da gerildi. Nagihan özellikle Eda ile çok ağır bir kavga çıkardı. Edaın önünü kesen Nagihan üzerindeki negatif elektriği Eda üzerinden atmaya çalışıyor gibi gözüktü. Eda’ya “Zavalıl, aciz, üzerimden prim yapma, benim başarımdan prim yapma!” diye bağıran, Nagihan’ı Tuğba Özay zor durdurmaya çalıştı. Yunus ve Tuğba araya girmeseydi acaba Nagihan kendini tutamaz ve diskalifiye olur muydu diye düşünmeden de edemiyorum.

Yılmaz Morgül’den Yine İlginç Yorum: Soğan Halkası

Yılmaz Morgül özellikle takım içinde eleştiri yapanlara yönelik, “Zamanında o bu zayıf halka diye dolaşanlar şimdi soğan halkası oldu.” diyerek tepkisini ortaya koyuyor. Oyunlarda her zaman dediğim gibi beklendiğinden çok daha fazla efor sarfeden Yılmaz Morgül Survivor adasının gelmiş geçmiş en ilginç yarışmacılarından biri. Özlü sözleri ve acıktığı zaman tozu dumana katmasıyla Morgül Survivor tarihine adını unutulmaz olarak yazdırdı bile.

Mehmet Ada’nın Yaramaz Çocuğu

Oyunlarda sürekli bağıran ve amigoluk yaparak oyunlarda arkadaşlarına motivasyon sağlamaya çalışan Mehmet de tıpkı Tuğba Özay gibi güçlü olanın yanında durarak felsefik açıklamalar yapıyor ama oyunlarda çok da istikrarlı değil. Tuğba ile Nagihan’ın dostluğu bana bizim oraların “Güçlüye yanaş yağına bulaş” deyimini hatırlattı. Yani kişi kendi gücünü yanındaki güçten alıyor. Mehmet de öyle sadec e konuşuyor, yorum yapıyor ve durmadan gürültü çıkarıyor. Adanın geveze ve yaramaz çocuğu o.

Yattara Direniyor

Özellikle son oyunlarda sakatlığına rağmen bütün varını yoğunu ortaya koyan ve futbol oyunlarında canla başla direnen Yattara da açlıktan dolayı zor günler yaşıyor.

Ünlüler Açlıktan Bir Deri Bir Kemik

Ünlüler adasında herkes çok zayıfladı. Gönüllüler takımı o kadar açlık sonrasında bile fiziki görünüşlerinden çok fazla bir şey kaybetmezken görünürken, Ünlüler adeta süzüldü. Özellikle Yunus Günçe bir deri bir kemik kaldı.

Gönüllüler Takımının Keyfi Yerinde

Gönüllüler Takımı Zümrüdü Anka kuşu küllerinden yeniden doğmayı başardılar. Takım içindeki huzursuzluklarını artık oyunlara yansıtmamaları gerektiğinin çok farkındalar ve aldıkları her ödül onları çok daha güçlendirdi. Semih serüvenin başından beri bireysel oynadığını yineliyor. Semih Ütopya’da da aynı tavrı sergilemişti ancak sonuçta hüsrana uğramıştı.

Ve Nihal Candan

Nihal de tıpkı Eda gibi sürekli konuşan tiplerden. Nihal’in bir de söylemlerindeki alay ediş tarzı doğrusu sinir bozan tipten. Nihal de Survivor adasında birkaç hafta daha yerini koruyacağa benziyor. Çünkü adada kendini bir şekilde kabul ettirmeyi başardı.

Bundan sonra ne olur?

Survivor adasında her an her şey olabiliyor, bunu yıllardır gözlemliyoruz. Ancak görünen o ki; ünlülerin artık oyun kaybetme gibi bir lüksleri kalmadı. Nasıl yaparlar bilmiyorum ama artık kabuklarını kırmaları ve adadaki her şeyi bir yana bırakarak oyun alanında tüm varlıklarıyla bir Survivor/Savaşçı olmaları gerekiyor. Gönüllülerin ise zafer sarhoşluğuna kapılmadan aynı çizgide devam etmeleri önemli.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]