SURVIOR’IN KARADAYI MALUBİYETİ

karadayi-dizisi

İlgiyle izlenen Survivor’ın talihsiz günü pazartesi olarak ilan edilmeli. Her yayınını zirvede tamamlayan Survivor, pazartesileri ATV ekranlarında yayınlanan ve başarılı oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken Karadayı dizisinin reytingde başarısı nedeni ile pazartesi günlerine 1-0 geride başlıyor. Karadayı, hem AB Grubu’nda hem de Total’de zirveyi kimseye kaptırmıyor.

Usta oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’nun başarılı performansı ise izleyenleri her bölüm kendisine hayran bırakıyor. Ayrıca kastın başarısı da tartışılamaz. Karadayı izleyenleri tarafından yarı yolda bırakılacak bir proje değil. İnce hesaplanıp iyice düşünülmüş ve canlı tutulmaya çalışan bir proje..Haliyle de pazartesi gününün kral koltuğunda oturmaya devam edecektir.

Kenan İmirzalıoğlu’nun dizisi Karadayı ve Acun Ilıcalı’nın Survivor’u arasında geçen, pazartesi gecelerinin reyting rekabetine yeni bir proje daha dahil oluyor.

Mint’in yapımcılığını üstlendiği, senaryosunu Birol Güven’in yazdığı ve Hamdi Alkan’ın yönetmen koltuğuna oturacağı yeni dizi Aşk Emek İster’in yayın tarihi belli oldu. Başrollerinde Ekin Türkmen ve Furkan Palalı’nın olduğu yeni dizi 15 Nisan Pazartesi akşamı 20.00’de Show TV’de başlayacak. İşte bakalım o zaman reytingler ne hale gelecek?

Aşk Emek İster dizisi aslında Yeşilçam’ın pek de yabancı olmadığı bir konu, zengin- fakir aşkı üzerine kurulu olduğu için ne kadar ilgi çeker bilemem. Ama hissettiğim şu ki 45 yaş üstü izleyenlerin bir bölüm Yeşilçam’a hasret kalmanın acısı ile dikkat çekecek bir dizi olacak.

Asıl dikkat edilmesi gereken husus ise senaryonun abartılarını (ki konu gereği abartı şart)minimumda kullanarak dizinin daha genç izleyicilerin de dikkatini toplayamaya çalışmasıdır. Yoksa sınırlı sayıda seyirci ile Karadayı’nın karşısında durmak imkansız.

KARADAYI’NIN FİNAL TARİHİ

ATV ekranlarında yayınlanan Karadayı dizisinin sezon finalini hangi tarihte yapacağı da belli oldu.

Kenan İmirzalıoğlu ve Bergüzar Korel’in başrolünde oynadığı Karadayı dizisi 6 bölüm sonra sezon finali yapacak. 20 Mayıs Pazartesi günü yayınlanacak olan 32. bölüm ile sezon finali ile ekrana geçici olarak veda edecek. Sevenleri yeni sezona kadar Karadayı’ya veda edip, dizinin dönüşünü hasretle beklemek zorunda kalacak. İşte bu arada belki sezona yeni başladığı için Aşk Emek İster dizisi biraz Karadayı izleyicilerini çekerek kendine bir izleyici kitlesi bağlayabilir.

Ne zamana kadar? Karadayı, yeni sezona başlayana kadar…

Bu durumu hesaba katarak yayına girdiklerini sanıyorum, yoksa sezona başlamak için çok geç…  Tabiİ ki bir hesap yapılarak ekrana bu tarihte geldiklerine göre yanlış hesap Bağdat’tan dönmeden en kısa sürede izleyenleri kendilerine bağlamayı becerirler.Yolları açık, reytingleri bol olsun!

survivor-2013

SURVIVOR ADASINDA DURUMLAR KARIŞIK

Birbirlerine rakip diziler ekranı kaplayadursun  Survivor kendi kulvarında izleyici bulmayı başarıyor. Survivor adasında ortalık karıştı, hadi bir bakalım neler oldu?

Gün geçmiyor ki adadan çığlıklar yükselmesin! Yemek yiyemedikleri için birbirini yiyen yarışmacılar, yiyecek arayacaklarına ‘’adada kimi yesem?’’ sevdası peşindeler.

Geçtiğimiz hafta başı Survivor’da Erhan ve Cengiz birbirine girerek bu düşüncemi bir kez daha doğruladılar. Survivor’un ilk gününden bu yana gönüllülere ezici üstünlük kuran, yarışmaların sürekli galibi ünlüler adasında buna rağmen gerginlik eksik olmuyor.

Ünlüler takımında Erhan’ın yakaladığı balığı kendisinin pişirip yemesine Cengiz ve Dağhan tepki göstermişti. Özellikle Erhan ile Cengiz arasında gerginlik yaşandı. Kendisine farklı muamele yapıldığını söyleyen Erhan, Cengiz’e “Benimle düzgün konuş. Karşında çocuk yok” diyerek tepki gösterdi.

Her biri ağızlarından köpükler saçıp, seslerinin bas ayarlarını volum panelinin en üst perdesine kadar yükselttiler. Kızlar durur mu? ‘Bizden gizli yemek yiyorlar’’ diyerek çığlık-kıyamet bağrışmışlardı.

Survivor’da ünlüler adasının sakin karakterlerinden olduğu izlenimi veren Larissa ise erkeklerin kendilerinden gizli yemek yediğini iddia ederek Dağhan ve Ümit Karan’la tartışma yaşadı. Larissa’nın, Türkiye’de el bebek- gül bebek yaşamaya alışmış olması, Türkçesinin de yetersizliğinden yarışmacılarla sık sık tartışmalarına şahit oluyoruz ve olmaya da devam edeceğiz.  Zira Larissa, boyundan büyük bir hırsa da sahip…

Dikkat ettiyseniz bütün işin başı ‘’Yemek’’, Allah kimseyi açlıkla terbiye etmesin!

İyi de yarışmacılar kendileri açlıkla terbiye edilmeye razı olmadılar mı? Koşa koşa adaya gitmek için gün saymadılar mı? Hepsi maceranın tek galibi olarak gitmeden önce kendilerini ilan etmediler mi? İşte, insanın ününe ün katmak, cebine daha fazlasını sokmak için düştüğü durum budur.

Kimse adaya tek başına yarışmak için gitmedi, adada birlikte yarışırken öne çıkma çabası ile gitti, ama reyting kaygısından bu konuyu unuttular bile…

İnsanın açlığının, sadece midesinden ibaret olmadığının kesin kanıtı olarak Survivor’ı  görüyorum. Hırslarına tutsak insanların, açlık mücadelesi verirken birbirlerini nasıl tükettiklerinin tipik örneği Survivor…

Hayatta önemli olan, bir şeylerle savaşırken sizin yanınızda yer alan insanları göz ardı etmememizdir. Oysa ki Survivor yarışmasının amacı ‘’Her şeye rağmen ben!’’dir.  Gözleri hırstan kapanan yarışmacıların iç naraları bile ekranı geçip ta zihnimize kadar bizi ele geçiriyor. Biz de bu konuda yarışmacıların neler başardığını hep birlikte izliyoruz…

Hayatta hırsımızın gözümüzü karartmaması dileği ile…

ECE ER / MEDYABEY

https://twitter.com/eceer6

https://www.facebook.com/pages/Ece-Er-%C4%B0le-Ba%C5%9Fba%C5%9Fa/145170645649459?fref=ts

http://blog.milliyet.com.tr/eceer

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]