Süper Mavi Kanlı Ay Tutulması saat kaçta (canlı izle)

Süper Mavi Kanlı Ay tutulması 1 buçuk asır sonrası ilk kez gerçekleşiyor. Türkiye’den tam olarak görülemeyecek olan Ay Tutulması en net Ankara’dan izlenebilecek. Peki Süper Kanlı Mavi Ay tutulması en iyi şekilde dünyanın neresinden saat kaçta izlenebilecek? Ay tutulmasının dünya ile aynı anda canlı izlemek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

NASA CANLI YAYINLAYACAK

Türkiye’de kısmen izlenecek Süper Mavi Kanlı Ay tutulmasında, Dünya’nın gölgesi Ay’ın neredeyse yarısını kaplayacak. Tam ay tutulması en iyi olarak ABD’nin batı yakasından ve Güneydoğu Asya ülkerinde görülecek. 31 Ocak 2018 Çarşamba (bugün) gerçekleşecek olan Ay tutulması için milyonların gözü gökyüzünde olacak.  Süper Kanlı Mavi Ay tutulması NASA tarafından canlı olarak yayınlayacak. Türkiye saati ile 13:51 ve 19:08 saatleri arasında Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması ve 16:29’da 11° Aslan burcunda gerçekleşecek Dolunay’da meydana gelecek.

Türkiye saatiyle 13.51’de başlayacak ve 19.08’e kadar gözlenebilecek Süper Kanlı Mavi Ay tutulması, Kuzey Amerika, Büyük Okyanus, Rusya, Asya ve İskandinavya’nın kuzeyinden gözlenebilecek. Genel zamana  göre ise bu tutulma 10.49-16.10 saatleri arasında gerçekleşecek.

First time in 150 years : The rare Super Blue Blood Moon is finally here !

Pubblicato da EBUZZ su Mercoledì 31 gennaio 2018

GÖKYÜZÜ MERAKLILARINA MÜJDE

2018 yılında gökyüzü meraklıları üç Güneş Tutulması ile iki Ay Tutulması gerçekleşecek. Bu tutulmalardan yalnızca 27 Temmuz’daki Tam Ay Tutulması Türkiye’den net izlenebilecek, diğer tutulmaların ise genellikle kuzey ülkelerinden izlenebileceği belirtiliyor.

Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması burçları ve ülkeleri nasıl etkileyecek? (Aslan burcunda tutulma 31 Ocak 2018)

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]