AstrolojiManşetMedyabey TV

Süper Mavi Kanlı Ay Tutulması saat kaçta (canlı izle)

Süper Mavi Kanlı Ay tutulması 1 buçuk asır sonrası ilk kez gerçekleşiyor. Türkiye’den tam olarak görülemeyecek olan Ay Tutulması en net Ankara’dan izlenebilecek. Peki Süper Kanlı Mavi Ay tutulması en iyi şekilde dünyanın neresinden saat kaçta izlenebilecek? Ay tutulmasının dünya ile aynı anda canlı izlemek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

NASA CANLI YAYINLAYACAK

Türkiye’de kısmen izlenecek Süper Mavi Kanlı Ay tutulmasında, Dünya’nın gölgesi Ay’ın neredeyse yarısını kaplayacak. Tam ay tutulması en iyi olarak ABD’nin batı yakasından ve Güneydoğu Asya ülkerinde görülecek. 31 Ocak 2018 Çarşamba (bugün) gerçekleşecek olan Ay tutulması için milyonların gözü gökyüzünde olacak.  Süper Kanlı Mavi Ay tutulması NASA tarafından canlı olarak yayınlayacak. Türkiye saati ile 13:51 ve 19:08 saatleri arasında Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması ve 16:29’da 11° Aslan burcunda gerçekleşecek Dolunay’da meydana gelecek.

Türkiye saatiyle 13.51’de başlayacak ve 19.08’e kadar gözlenebilecek Süper Kanlı Mavi Ay tutulması, Kuzey Amerika, Büyük Okyanus, Rusya, Asya ve İskandinavya’nın kuzeyinden gözlenebilecek. Genel zamana  göre ise bu tutulma 10.49-16.10 saatleri arasında gerçekleşecek.

https://www.youtube.com/watch?v=1q_mC8GL4SA&t=16s

https://www.facebook.com/ebuzzzzz/videos/394035594391762/

GÖKYÜZÜ MERAKLILARINA MÜJDE

2018 yılında gökyüzü meraklıları üç Güneş Tutulması ile iki Ay Tutulması gerçekleşecek. Bu tutulmalardan yalnızca 27 Temmuz’daki Tam Ay Tutulması Türkiye’den net izlenebilecek, diğer tutulmaların ise genellikle kuzey ülkelerinden izlenebileceği belirtiliyor.

Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması burçları ve ülkeleri nasıl etkileyecek? (Aslan burcunda tutulma 31 Ocak 2018)

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı