Astroloji

Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması burçları ve ülkeleri nasıl etkileyecek? (Aslan burcunda tutulma 31 Ocak 2018)

152 yıl sonra ilk kez yaşanacak Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması Türkiye’yi nasıl etkileyecek? Aslan burcunda tutulma 31 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşecek ve tüm astroloji dünyasının gözü bu tutulmada… 31 Ocak 2018’i 1 Şubat 2018 sabahına bağlayacak gece gerçekleşecek olan Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması Türkiye’den görülebilecek mi? Yaşanacak bu tutulmanın depremi tetikleyip tetiklemeyeceği ise merak konusu oldu? Kanlı Ay ne demek? Mavi Ay ne demek? Süper Ay ne demek? Bu üç etkenin bir arada olmasının önemi nedir? Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık burçları Kanlı Mavi Ay tutulmasından nasıl etkilenecek? Süper Ay Tutulması burç yorumları haberimizde…

Süper Mavi Ay Kanlı tutması burçları nasıl etkileyecek?

Yarın gece Dünyamızın uydusu Ay, normalden yüzde 14 daha büyük ve yüzde 30 daha parlak görünecek. Yani muhteşem bir gökyüzü gösterisi insanlığı bekliyor… En son 31 Mart 1866’da bir araya gelen Kanlı Ay, Mavi Ay  ve Süper Ay tam 152 yıl sonra yeniden görünecek.

SÜPER MAVİ KANLI AY TUTULMASI CANLI YAYIN AŞAĞIDA

Süper Mavi Kanlı Ay Tutulması saat kaçta (canlı izle)

Kanlı Ay ne demek?

Kanlı Ay; Ay tutulması öncesi Dünya’nın gölgesinin Ay’a düşmesiyle oluşuyor.

Mavi Ay ne demek?

Mavi Ay; aynı takvim ayı içinde iki dolunay görülmesine deniyor. Bu olaya 2.5 yılda bir rastlanıyor.

Süper Ay ne demek?

Süper Ay; Dünya’ya en yakın olduğu noktada Ay’ın normalden büyük görünmesine verilen isim. Bu da 411 günde bir yaşanıyor.

Ay Tutulması Türkiye’den izlenecek mi? Saatlerinizi ayarlayın? 

31 Ocak Çarşamba gecesi gerçekleşecek  ve Türkiye’den çok kısmi bir şekilde gözlenebilecek olan Kanlı Mavi Süper Ay Tutulma buluşması yaklaşık olarak 1 saat 16 dakika sürecek. 31 Ocak’ta İstanbul’da saat 16:27 itibariyle Kanlı Mavi Süper Ay Tutulması izlenmeye başlanabilecek.

Dilara Başar Eroğlu, Kozmos Zamanda Yolculuk sitesinde yayınlanan “Mavi Ay Aslan Burcunda Ay Tutulması” yazısında çok önemli bilgilere işaret ediyor. “Ay tutulmalarını duygu dünyamızı etkilemesi ve duygu dünyamızda ortaya çıkacak olan bazı tepkileri tetikliyor olması ile düşünebiliriz. Ay Tutulması haritasının özellikle kişisel haritalarımızda temas kurduğu noktalar ile bağlantılı şekilde meydana gelebilecek olan değişimler kendi içlerinde bir karşıtlık, bir kutupsallık ilkesi taşıyor olurlar. Açığa çıkan bu kutupsallık ilkesini bizler kendi hayatlarımızda sorgulayıcı, mecbur bırakıcı, koşul getiren, düşündüren, ayrıştıran ya da çözen yapıda gelişebilecek olan olaylar ve durumlar ile yaşamak durumunda kalabiliriz.” uyarısını yapan Eroğlu sözlerini “Aslan burcunda gerçekleşen ve bir seri oluşturan tutulmaların ana ifadesini güç, yöneticilik, egemenlik ve zirveye çıkma güdüleri oluşturmakta. Bu burçta gerçekleşen Güneş Tutulmaları liderlik, yöneticilik, merkezde olma, güce sahip olma, özel olma istekleri ile şekillenen hedefleri barındırırken Ay tutulmaları sorgulayıcı, sınayıcı, gözden geçirici, ayrıştırıcı etkiler barındırırlar. Aslan Burcunda Ay Tutulması ile birlikte gerilim ve stres kaynağı oluşturabilen durumların temelini kişisel olarak kendi istek ve ihtiyaçlarını ortaya koymak, kendi kural ve şartlarını oluşturabiliyor ve gerçekleştirebiliyor olmak ile başkalarına tabii olmaya dair mecburiyetlerin getirebileceği zorluk ve zorunluluklar arasında kalmak şeklinde gelişecek olayların yansımasını taşımakta.” şeklinde sürdürüyor. Yazının tamamı için tıklayınız.

Aslan burcundaki Ay Tutulması sizin Doğum Haritanızı nasıl etkiler?

Aslan burcunda yaşanan Ay Tutulması, 16 Şubat Güneş tutulmasının konularının daha içsel bir seviyede ve ikili meydan okumalar kanalıyla deneyimleneceği bir etkidir. Sizin Doğum Haritanızı bu Ay Tutulması üç şekilde etkileyebilir:

1. En önemlisi, Tutulma ekseninin, yani 11 derece Aslan – 11 derece Kova ekseninin Doğum Haritanızda düştüğü iki karşıt evin ifade ettiği yaşam alanlarında çok kuvvetli bir özfarkındalık geliştirme ve ikili zıtlaşmalarla karşılaşma gözlemlenir.

2. Doğum Haritanızda 11 derece sabit burçlarda (Kova, Aslan, Boğa, Akrep) bulunan gezegenleriniz ve bulundukları evler Tutulmanın kendi hakkında bilgi edinme ve ikili münakaşalara girme etkisini alır.

3. Bu gezegenlerin yönettiği evleriniz Tutulmanın etkisine katılır.
Bahsedilen açılar için +/- 8 derece tolerans alınmalıdır. Ay Tutulması etkisi +/- 1 ay kendisini gösterir. Bu sene yaşanan temel zıtlaşma konularından birini, yaşandığı iki karşıt ev üzerinden, belirlemiş olur.

Deprem olur mu?

Bilim insanlarının, Ay’ın evrelerinin depremler üzerindeki araştırmalarına göre görüşler ikiye bölünmüş durumda. Bazı araştırmacılar Dolunay evresinde, gel-git nedeniyle denizlerin Dünya’nın kabuğuna daha çok baskı yaptığını ve fay hatlarında tetiklemelere sebep olduğunu ileri sürerken; ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu’nda görevli Susan Hough’a göre ise Ay’ın evreleri ve depremler arasında bir ilişkinin olup olmadığı yapılan araştırma sonucu ortaya çıktı.

AY TUTULMASI BURÇ YORUMLARI ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL’DAN… 

Ünlü astrolog Filiz Özkol’dan haftalık (29 Ocak-4 Şubat) burç yorumları

ASTROLOG DEMET BALTACI KANLI AY TUTULMASI HAKKINDA NELER SÖYLEDİ? 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı