Star’ın günlük dizisi Beni Affet’in uluslararası başarısı parmak ısırtıyor

Star TV ekranlarında 1208. bölümü yayınlanan günlük dizi Beni Affet, uluslar arası platformda başarı kazandı. 57’nci Monte-Carlo Televizyon Festivali’nde dünyada en çok izlenen dizilere ödülleri verildi. ‘Telenovelas/Soap Opera’ kategorisinde Star TV’nin dizisi ‘Beni Affet’, en çok izlenen ilk üç dizi arasında yer aldı.

BENİ AFFET’İN ÜNÜ TÜRKİYE’Yİ AŞTI

Eurodata TV ve Worldwide’ın yaptığı araştırma sonucunda‘Uluslararası Seyirci Ödülü’, kendi izleyicisi tarafından ilgi gösterilen 61 ülkenin dizileri arasından seçildi. Bu kategoride birinciliği, 2016’da 13.1 milyon izleyiciyle ‘Cesur ve Güzel’ dizisi elde etti. Milliyet gazetesi TV yazarı Sina Koloğlu, ‘Beni Affet’in “Soap Opera/Sabun Köpüğü’ olarak tabir edilen kategoride bu aşamaya gelmesinin başarı olduğunu yazdı.

Koloğlu’nun bugünkü köşesinde “sabun köpüğü diziler bizden sorulur” başlıklı yazısında Beni Affet’in kazandığı başarıya atıf yaparken şunları yazdı:

“Zor bir kategori ve ABD ile Güney Amerika tekelindeydi, bu kırıldı. Star TV’nin dizileri izlenme payı yüksek bir ivme gösteriyor. 1208’inci bölümü yayınlandı. Bu kategoride çok izlenen bir diğer proje Hint dizisi, ‘Meri Aashiqui Tum Se Hi’. Baktım, bizim memlekette de epey bir hayranı varmış.”

BENİ AFFET’İN EKRAN MACERASI 

Focus Film’in yapımcılığında çekilen Beni Affet’in ekran macerası 17 Ekim 2011 tarihinde Show TV’de başladı.  2012 yılı itibariyle Star TV’ye transfer edilen Beni Affet dizisi, hafta için her gün yayınlanmaya devam ediyor. Dram ve aşk türünde çekilen yapımın senaristliğini oldukça kalabalık bir ekip yürütüyor.

Gürsel Ateş, Mihriban Şahin ve Bergüzar Demiroğlu yönetmenliğinde çekilen Beni Affet, konusu ile kısa sürede dizi severler tarafından ilgiyle takip edilmeye başladı. Baş rollerde yer alan Cüneyt ve Feride karakterlerinin aşkları için verdiği mücadele ve uğradıkları haksızlıklara karşı neler yapabileceği anlatılıyor.

OYUNCU KADROSUNDA KİMLER VAR?

Diğer baş rol oyuncuları olarak bilinen Bahar ve Kemal de, dizide aşkları uğruna herkesi karşılarına alıyor. Dizide Kemal ve Cüneyt kardeştir. Feride, küçük yaşlarda ailesini kaybetmiş ve Cüneyt’in ailesi tarafından adeta öz kızları gibi büyütülmüştür. Baş rollerinde Şeyma Korkmaz, Murat Danacı, Nusret Şenay ve Ulviye Karaca’nın yer aldığı Beni Affet konusu ve geniş oyuncu kadrosu kadar farklı senaryosu sayesinde yüksek reytingler almayı başardı.

Dizi, 6 sezon ve 1208 bölümlük bir geçmişe sahip. Beni Affet oyuncuları içerisinde zamanla küçük değişiklikler meydana geldi ancak baş roller halen aynı şekilde devam ediyor.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]