Televizyon

Spor spikeri Uğur Önver yeniden ekranlara dönüyor…Hangi kanalla anlaştı?(Medyabey-Özel)

Deneyimli spor spikeri Uğur Önver yeniden ekranlara dönüyor. En son CNNTürk ve Kanal D ekranlarında boy gösteren Önver, Doğan Medyası ile yollarını ayırmış ve uzun süredir ekran macerasına ara vermişti. Uğur Önver, yeniden Doğan Medya’daki görevine döndü.

SPOR SPİKERİ ÖNVER, DOĞAN MEDYA İLE YENİDEN ANLAŞTI

Uğur Önver, yayıncılık hayatına radyoculukla başlamış bir dönem Serhat Ulueren’le Telegol ekibinde de görev yaptıktan sonra birçok önemli kanalda spikerlik, sunuculuk ve editörlük yapmıştı.

UĞUR ÖNVER KİMDİR?

Uğur Önver 29.05.1972 İstanbul doğumlu. İlkokulu Almanya’da okudu. Bahçelievler Ortaokul ve Lise’sini bitirdi. İstanbul Üniversitesi ve Friedrich Alexander Üniverstesine gitti. 1994 yılında yayıncılık hayatına İstanbul FM’de DJ olarak başladı. 1996’da Kanal 6’da Serpil Saraç’la birlikte sunduğu ‘İkizler’ Programında Türkiye’nin ilk sabah şekeri oldu. 1998 yılında Türkiye’nin ilk özel kanalı Star TV’de Bülend Karpat yönetimindeki spor servisinde spor spikeri olarak çalışmaya başladı. Serhat Ulueren’le birlikte Telegol ekibinde yer aldı. İlker Yasin yönetimindeki Doğan TV Spor havuzunda çeşitli TV Kanallarında maç anlattı. Posta Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı. Sırasıyla Star TV, TV8, Star TV, Kanal D, CNN Türk, D Smart ve tekrar CNN Türk’te Spor Spikerliği ve Editörlüğü yaptı. Uğur Önver’in; Özledim.com, Lolipop Kızları, Messi, Ribery, Mesut Özil, Sokak Çocuğu Ronaldo adlı yayınlanmış kitapları bulunuyor
Almanca, İngilizce ve İspanyolca bilen Önver, Sevinç Önver ile evli. Çiftin Duru adında bir kızları var.

MEDYABEY-ÖZEL

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı