“Spor Engel Tanımaz”

Basketbol altyapının yeni ekiplerinden olan Potanın Aslanları Spor Kulübü(PASK), basketbola olan desteğini bulabildiği her ortamda sergilemek amacıyla ilk yılında önemli sosyal sorumluluk projesine imza attı.

PASK, 15 Mayıs Pazar günü takım antrenmanlarını yaptığı Kartal Köy Hizmetleri Anadolu LisesiKapalı Spor Salonu’nda otizm ve down sendromlu kardeşlerimizi ağırladı.

Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında “Arkadaşım Olur musun?” projesindeki spora gönül veren 15 otistik ve down sendromlu kardeşimiz, PASK sporcularıyla yarışmalar ve dostluk maçı yaptı. Yarışma ve maçta başarılı bir görüntü çizen özel kardeşlerimiz, “Her insan spor yapma hakkına sahiptir” ilkesinin önemini gösterdi.

DSC_2009

PASK, bütün sporcu velilerinin ve A Milli Kadın Basketbol Takımı basketbolcusu Şaziye İvegin Üner’in katılımıyla sporcuların motivasyonunu arttırdı. Şaziye İvegin Üner; “Ruh ve Beden sağlığınız için her yaşta spor yapmanız çok önemlidir. Profesyonel basketbolcu olmasanız bile sporu hayatınızdan asla çıkarmamalısınız” diyerek PASK katılımcılarına sporun önemini vurguladı.

SPOR ENGEL TANIMAZ

Basketbol altyapının yeni ekiplerinden olan Potanın Aslanları Spor Kulübü(PASK), basketbola olan desteğini bulabildiği her ortamda sergilemek için ilk yılında Sosyal Sorumluluk Projesi gerçekleştirdi. PASK, 15 Mayıs Pazar günü takım antrenmanlarını yaptığı Kartal Köy Hizmetleri Anadolu LisesiKapalı Spor Salonu’nda otizm ve Down sendromlu kardeşlerimizi ağırladı.

Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında Arkadaşım olur musun? Projesindeki spora gönül veren 15 Otizm ve Down Sendromlu kardeşimiz, PASK sporcularıyla yarışmalarve dostluk maçı yaptı. Yarışma ve maçta başarılı bir görüntü çizen özel kardeşlerimiz, “Her İnsan Spor Yapma Hakkına Sahiptir” ilkesinin önemini bir kez daha bizlere göstermiştir. PASK, Bütün sporcu velilerinin ve Kadın A Milli Takım basketbolcusu Şaziye İvegin Üner’in katılımıyla sporcuların motivasyonunu arttırdı. Şaziye İvegin Üner; “Ruh ve Beden sağlığınız için her yaşta spor yapmanız çok önemlidir. Profesyonel basketbolcu olmasanız bile sporu hayatınızdan asla çıkarmamalısınız” diyerek PASK katılımcılarına sporun önemini vurguladı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]