Sosyolog ve çocuk gelişimcilerine müjde! Resmi gazetede yayınlandı!

Sosyoloji ve Çocuk Gelişimi mezunlarını ilgilendiren karar bugün Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Böylelikle Ceza İnfaz Kurumlarının Yönetimi ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Tüzükte Değişiklik Yapılmasına Dair Tüzük ile ceza infaz kurumlarında ‘sosyolog’ ve ‘çocuk gelişimi uzmanı’ unvanlarının görev yapabileceği düzenlenmiş oldu.

Daha önce Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde sadece denetimli serbestlik müdürlüklerinde görev yapan sosyologlar, artık ceza infaz kurumlarına da atanabilecekler. Ceza infaz kurumlarında personel ve hükümlülerin ruh, beden sağlığı ile bütünlüğüne ilişkin koruyucu, geliştirici programları araştıran, uygulayan ve gerektiğinde tedavi sürecine katılarak psikolojik destek sağlayan ve müdahalede bulunan psiko-sosyal yardım servislerinde, psikolog ile sosyal çalışmacının yanı sıra sosyolog ve çocuk gelişimi uzmanı da görev yapacak.

Ülke çapında yaklaşık 400’e yakın ceza infaz kurumlarının olduğu düşünüldüğünde, Adalet Bakanlığı bünyesinde ‘sosyolog’ ve ‘çocuk gelişimcisi’ kadrolarına daha çok ihtiyaç olabileceği, bununla birlikte ileride personel alımına gidebileceği tahmin edilmektedir.

Resmi Gazete’de yayınlanan kararı görmek için tıklayınız

cezaevinde sosyologların görev alacağına dair karar

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]