Sosyal medya fenomeni Oflu Hoca’ya ceza üstüne ceza

Özellikle sosyal medyada “Oflu Hoca” olarak bilinen Esenyurt Büyük Osmanlı Camii İmam Hatibi Yasin Gündoğdu’ya kürsü yasağı gelmişti. Oflu Hoca, şimdi de sürgün cezasıyla gündemde.

Diyanet yetkililerinin Yasin Gündoğdu haklkında bir yıldır yürüttüğü soruşturma 8 Nisan’da sonuçlanmıştı. Soruşturmanın sona ermesiyle birlikte Yasin Gündoğdu’nun bundan sonra Denizli’nin Çivril ilçesinde müezzinlik yapacağı haber veriliyor.

Diyanet’in görevli imamı Yasin Gündoğdu’ya beş ayrı ceza verilmesine karar verilmişti. Yasin Hoca, Cuma namazını 25 dakika uzatmaktan dolayı ceza alırken, ayrıca disiplin ve Para Cezası da almıştı. Sosyal medyanın fenomen hocasının aldığı cezalar bununla da kalmadı. Yasin Gündoğdu; Denizli’nin Çivril ilçesine sürgün edilmiş ayrıca tenzil-i rütbe yapılarak görevi  imamlıktan müezzinliğe indirildi.

BİRÇOK DAVADAN BERAAT ETMİŞTİ

İstanbul Valiliği İl Disiplin Kurulu tarafından “görevi yaparken başkalarının yarar ve zararını hedef tutan davranışlarda bulunmak”, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Cuma namazını 25 dakika uzatmak iddiası ile ilgili soruşturma, Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığınca “halkı din farklılığı gözeterek alenen tahrik etmek” ve Adalet ve İçişleri Bakanlığı’nın Cumhurbaşkanına hakaret iddiası ile açtığı tuhaf davalarla karşı karşıya kalan Yasin Gündoğdu, iftira içerikli davaların birçoğundan beraat etmişti.

Davalara konu olan şikayetlerin cami cemaatinden değil de farklı şehirlerde yaşayan vatandaşlardan gelmesi ayrıca dikkat çekmişti.

CESURCA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ
Videoya aldığı vaazları yüzbinlerce kişi tarafından seyredilen ve takdir kazanan Oflu Yasin Hoca, bir sohbeti sırasında Peygamber Efendimiz’e (sav) hakaret eden Charlie Hebdo dergisinin karikatürlerini yayınlayan Cumhuriyet gazetesini yırtarak dikkatleri üzerine çekmişti.

Değişik bahanelerle kürsüden uzaklaştırılan Oflu Hoca’ya özellikle sosyal medyadan sevenlerinin desteği ise devam ediyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - bilgi@medyabey.com