Sosyal medya Besim Tibuk’un 22 yıl önce darbeyi önlemek için yapılması gerekenleri anlattığı videoyu konuşuyor

Sosyal medya, Liberal Demokrat Parti’nin kurucusu ünlü işadamı Besim Tibuk’un 22 yıl önce darbe olmaması için yapılması gerekenleri anlattığı videoyu konuşuyor. Videonun özelliği 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminden sonra alınan önlemlerle Besim Tibuk’un açıklamalarının taban tabana uyması. Tibuk 22 yıl önceden ülkede bir daha darbe olmaması için yapılması gerekenleri anlatıyordu.

BESİM TİBUK 22 YIL ÖNCE DOĞRULARI GÖRMÜŞTÜ

Türk iş adamı ve liberal düşünceleriyle tanınan faal siyaset hayatını bitiren Net Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Liberal Demokrat Parti Eski Genel Başkanı Besim Tibuk’ün 22 yıl önce, iktidara geldiklerinde, darbeye karşı alınacak askeri önlemler çerçevesinde yaptığı açıklamalar bugün bir bir uygulamaya konuldu.

“MUHAFIZ ALAYINI KALDIRACAĞIZ”

Besim Tibuk’un 1994 senesinde yaptığı bu konuşmasında “Ankara’dan Harp Okulu çıkarılacak, Eskişehir’e Çankırı’ya Yozgat’a başka bir yere taşınacak” diyordu. Tibuk, iktidar oldukları zaman Tank Taburu ve Muhafız Alayı’nın da kaldırılacağını belirterek, “Üç kez Cumhurbaşkanını darbecilere teslim eden bir Muhafız Alayı’nın muhafızlığı kalmamıştır” ifadesini kullanıyor.

Bu açıklamaların geçerliliği ise, 15 Temmuz akşamı açıkça ortaya çıktı. Çünkü Ankara’daki darbecilere silahların dağıtımı ve her türlü organizasyonu Cumhurbaşkanlığı muhafız alayında yapılmıştı.

“ORDUNUN YERİ SINIRLARDIR”

Tibuk, 1994 senesinde yaptığı söz konusu konuşmada; Ankara’da gereksiz bir sürü askeri birlik konuşlandığını ve bu yüzden darbe yapmanın çok kolay olduğuna vurgu yapıyordu.  “Ordunun ve askerin yeri, Türkiye’nin sınırlarıdır” diyen Tibuk, Ankara’yı da cumhurbaşkanlığını da Meclis’i de polisin koruması gerektiğinin altını çiziyor.

“DARBE YAPMAK ÇOK KOLAY!”

Özel televizyonların ‘darbeye karşı en etkili ilaç’ olduğunu da vurgulayan Tibuk, darbe ihtirası olanların her zaman bir sürü bahane bulabileceklerini ifade ediyordu.Tibuk, ordudaki bütün askerlerin darbesever olmadığını, alınacak tedbirlerle, Türk ordusunun, üç beş darbeseverden yıpratılmaktan korunacağını da özellikle vurgulaması dikkatlerden kaçmıyor.

İşte, sosyal medyanın da dikkatinden kaçmayan ve paylaşım rekoru kıran o video:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]