Şortlu kızı yumruklayan saldırgan için yeniden gözaltı kararı çıktı

İstanbul Pendik’te bir minibüste şort giydiği için bir genç kızı saldıran zanlı için yeniden gözaltı kararı çıkartıldı. Olayın görüntüleri medyada yer aldıktan sonra alınan bu karar sonrasında saldırgan her yerde aranıyor.

21 yaşındaki İngilizce Psikoloji öğrencisi Asena Melisa Sağlam, Pendik’te bir minibüsta şortlu olduğu için saldırıya uğramıştı. Saldırının ardından Pendik Devlet Hastanesi’nden darp raporu alarak suç duyurusunda bulunan Melisa Sağlam’a saldıran kişi savunmasında tahrik olduğunu bu nedenle kendisinin de davacı olduğunu söylemişti. Savunmasının ardından serbest bırakılmıştı. Medyada saldırı anına ait görüntülerin yer almasının ardından saldırgan hakkında yeniden gözaltına alınma kararı çıkartıldı.

Olay nasıl gerçekleşmişti?

14 Haziran günü 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Asena Melisa Sağlam İstanbul Pendik’te bir minibüse bindi. İddialara göer; koltuğa otururken; yolculardan birisi “Bu ne biçim kıyafet. Ramazanda böyle giyilir mi? Allah’a da mı saygın yok” diyerek genç kıza hakaret etti. Hakaretlerini duymamak için kulaklığını takıp müzik dinleyen genç kız inmekte olan o yolcunun saldırısına uğradı. Minibüsten inip kaçan saldırganın ardından Sağlam, karakola giderek darp raporu aldı ve şikâyetçi oldu.

Genç kızın teşhis ettiği ve 17 Haziran günü yakalanan saldırganın ise emniyetten serbest kaldığı öğrenildi. Annesi ve avukatıyla birlikte basın açıklaması yapan S., yaşadığı olaya sessiz kalındığını söyleyerek, sürecin takipçisi olacaklarını belirtti.

Genç kız yaşadıklarını nasıl anlattı?

Asena Melisa Sağlam o anları şöyle anlatmıştı: ”Oturduğum andan itibaren, ‘Ramazan’da böyle giyinilir mi? Böyle giyinmeye utanmıyor musun?’ gibi laflar söyledi. Beyaz bir tulum giymiştim, şort şeklinde. Önden dekoltesi vardı. Fakat çantam önüme asılıydı. Zaten kim düşünür ki, insan rahatsız olur mu bu giysiyle. O…u lafını diyene kadar bir şey dememiştim. Onu dedikten sonra. ‘Bakma sen de’ dedim, hiç yüzüne bakmadan. Ondan sonra işte, ‘sen kıçını başını açarsan nasıl bakmayayım. Ben de bakarım işte’ dedi. ‘Bu sana bağlı, nefsine bağlı’ dedikten sonra tekrar söylendi. Kulaklığımı taktım o sırada. Duymak istemedim. Yolculuğuma devam ettim. Bir süre sonra 30’lu yaşlardaki bu kişinin yanına gelerek ayakta dikildi. Minibüsten inerken de yumruk attı. Sol çenemde aniden bir ağrı hissettim. Çünkü cama çarptım. Kök dişim kırıldı arkadaki. Ne yapıyorsun diye bağırıp kolundan kavradım. Ondan sonra yardım bekledim. ‘Kim oluyorsun, nasıl bana vurursun?’şeklinde cümleler kullandım. Buna rağmen kimse gelmedi. Tutup sarstığım için şahıs bana tekrar vurdu ben ayaktayken, şoför arkasını dönüp izliyordu. Bana bir kez daha vurduktan sonra ben de onun yüzüne tokat attım. Sonra saçımı tuttu çekti. Kafamı eğip yumruk attı. Yumruktan sonra ben yere düştüm. Kaçtı, kimse gitmedi peşinden” dedi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]