Son dakika… CHP’li Şenay Günaydın tutuklanarak cezaevine gönderildi

CHP’nin gerçekleştirdiği adalet yürüyüşü ile ilgili olarak yaptığı sokağa dökülme çağrısı sonrasında gözaltına alınan CHP’li Şenay Günaydın tutuklanarak cezaevine gönderildi.

CHP yürüyüşünde sokağa çıkma çağrısı yaptığı için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek etmek” suçundan gözaltına alınan Şenay Günaydın’ın İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlanmasının ardından bugün İstanbul Adliyesi’ne sevk edilmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zafer Koç tarafından yapılan sorgusunda Günaydın, ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek etmek’ suçu kapsamında tutuklama istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Sevk yazısında mevcut delil durumu yasada yazılı cezanın üst haddi dikkate alınarak tutuklanmasına karar verilmesi talep edildi. Sevk yazısında ayrıca Şenay Günaydın’ın “Çoluğunuzu çocuğunuzu sokağa dökün” şeklindeki konuşmayı Şişli’de bulunan Maçka Parkı’nda yaptığı da belirtildi.

İlgili yazıda, 49 yaşındaki Şenay Günaydın; hakkında kuvvetli suç şüphesi bulunduğu belirtilerek, sorgusu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nde yapıldı ve atılı suç kapsamında 11. Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı üyesi ve CHP’li Ataşehir Belediyesi çalışanı olan Şenay Günaydın’ın oğlunun Artvin Çoruh Üniversitesi Orman Mühendisliği Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışan Fatih Bayraktar olduğu ve 1 Eylül 2016’da yayımlanan 627 sayılı KHK ile görevinden ihraç edildiği belirlenmişti.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]