Son Çıkış dizisi istikrar arıyor…Dizinin senaryosu kime emanet edildi?

TRT’nin yeni dizilerinden Son Çıkış dizisinde istenilen istikrar bir türlü sağlanamıyor. Sosyal meselelere olan duyarlılığıyla farklı bir içeriğe sahip olan dizi, özellikle senaryo ekibinin 3. kez değişmesiyle gündemde. Reyting açısından sorunlar yaşayan dizi,  taşları yerine oturtmaya başlamıştı ki yine senaryo ekibinde değişiklik yaşandı.

Son Çıkış’ın senaryosu bu kez Hakan Haksun’a emanet edildi. Daha önceleri Cumartesi günleri yayınlanan dizinin yayın günü de değişmiş dizi,  Perşembe akşamları yayınlanacağı anons edilmişti.

Furkan Palalı, Tolga Güleç, Sultan Ulutaş, Orçun Kaygusuz, Deniz Barut gibi oyuncuların yer aldığı dizinin yönetmenliğini Ayhan Özen yapıyor. Son Çıkış’ın yapım şirketi ise Estet Film.

Son Çıkış’ın konusu:

İstanbul’un kenar bir mahallesinde geçen hikayede, bir anlık hatanın yükünü omuzlayan Kenan (Furkan Palalı), Cesur (Tolga Güleç), ve Zeynep (Sultan Ulutaş) arasındaki olaylar hırs, tutku, pişmanlık dolu bir serüven ile ilerliyor. İmam Yusuf (Orçun K. Kaygusuz) ve Öğretmen Nilüfer (Deniz Barut) ise “Bir kereden bir şey olmaz” diyerek girdikleri karanlık yolda, hayalleri yavaş yavaş yok olan gençler  için bir umut ışığı olurlar.

Yusuf ile Nilüfer arasındaki aşk, çıkış arayan gençler için omuzlarında hissettikleri güçlü bir ele dönüşür.Onlar, sokakların görünmeyen sahipleridir.

Son Çıkış; umursamayan, sadece tanımlanmaya çalışılan, ötekileştirilen, uyuşturucuya, umutsuzluğa, umursamazlığa muhatap olan çocukların ve gençlerin umut arayışlarının anlatıldığı bir hikayeyle izleyici karşısına çıkıyor.

MEDYABEY/ÖZEL

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]