SİLAH KULLANMASINI TOLGA KAREL’İN BABASINDAN ÖĞRENDİM

elif-tayhan

TRT’de de yayınlanan “Tarihe Adını Yazdıran Kadın Kahramanlar” projesinde Türkiye’nin ilk kadın emniyet müdürü Feriha Sanerk’in 18, 28 ve 35’li yaşlarını oynayarak bir anda herkesin dikkatini üzerine çeken oyuncu Elif Tayhan, son bir ayda en çok haberi yapılan oyuncu oldu. Yazılı, görsel, işitsel ve internet medyasının geniş yer ayırdığı Elif Tayhan’ın şansı da açıldı.

Tüm teklifleri en ince ayrıntısına kadar inceleyen Tayhan, “11 yıldır sektörün içinde gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalışıyorum. Kendi yeteneğim ve azmimle bu noktaya geldim. Çok uzun süredir cefasını çektim ama sonunda emeklerimin karşılığını alacağım. Her proje önemli ve değerlidir. Bana en uygun olanları seçip yolumda yürümeye devam edeceğim. Geçenlerde evinde ziyaret ettiğim değerli ablam Hülya Koçyiğit’inde dediği gibi ‘Ben şu rolde oynamam, bu rol güzel değil deme lüksü yoktur bir oyuncunun.’ Yapımcı Mustafa Karadiş, İlk Kadın Emniyet Müdürü Feriha Sanerk rolünü teklif edince kabul ettim. Çekimlere 3 ay varken Tolga Karel’in babası Tufan amca bana silahın nasıl kullanılacağını öğretti. Ezbere oyuncu olunmamalı bence. Emniyet müdürü rolümden sonra çok olumlu tepkiler aldım ve halen almaya devam ediyorum” dedi.

PROFESYONELLİK ÖNEMLİ

Elif Tayhan, her insanın kendi yaptığı mesleğe saygı duyması gerektiğini belirterek, “Hangi işi yaptığınız önemli değil. Başarının sırrı, işine saygı göstermekten ve profesyonellerle çalışmaktan geçiyor. Ben de bu alanda tartışılmaz bir isimle usta foto muhabiri Mustafa Küçük’le çalıştım. Birlikte çok keyifli çekimler yaptık. Yüksek enerjisi ve muhteşem fotoğraflarıyla adeta karelerde bana hayat verdi” dedi.

MUSTAFA KÜÇÜK KİM?

Mesleğe 1992 yılında adım atan Mustafa Küçük son 20 yıla damgasını vuran siyasi liderleri adı adım takip etti. Vizöründen tanıklık ettiği liderlerin çok özel anlarını fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdi. Türk siyasetinin renkli yüzleri Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Alparslan Türkeş, Necmettin Erbakan, Mesut Yılmaz, Erdal İnönü,  Tansu Çiller, Deniz Baykal, Rauf Denktaş, Ahmet Necdet Sezer, Abdullah Gül, Recep Tayyip Erdoğan ile yolları Türkiye’den geçen ABD Başkanları George W.Bush, Bill Clinton, Barack Obama, Küba’nın efsane lideri Fidel Castro, Benazir Butto ile Papa Benedict’in de aralarında bulunduğu son çeyrek yüzyıla damgasını vuran dünya liderlerini de portföyüne ekledi.

Liderleri eli deklanşörde nefes nefese takip ederken bir yandan da dönemin önemli toplumsal olaylarına tanıklık etti. Fotoğraf tutkusu onu kimi zaman bir dağın zirvesine kimi zaman da okyanusun ortasına götürdü.  O da bu tutkusunun peşinde yorulmadan koştu. Çektiği fotoğraflardan 28’i “Türkiye’nin Yüzü” olarak seçildi ve TIR’lara giydirilip Avrupa şehirlerinde Türkiye’yi tanıttı.

Başbakanlık Muhabiri Mustafa Küçük,Başbakan Erdoğan’ın siyaset hayatındaki fırtınalı 20 yılını fotoğraflarıyla ölümsüzleştirdi. Erdoğan’ın il başkanlığından başbakanlığa uzanan bu yolculuğundaki çok özel anlarını gösteren fotoğraflardan oluşan “Nefes Nefese 20 Yıl” foto kitabı geçtiğimiz yıl Lukapu tarafından yayınlandı.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]