Sığınmacıları tekmeleyen o kameran yargı önünde hesap verecek

O kameran yargılanacak. Geçtiğimiz Eylül ayında Macaristan-Sırbistan sınırında yaşanan olayın yankıları sürüyor. Bir kameran Macaristan’dan Sırbistan’a geçmeye çalışan binlerce sığınmacıdan biri olan baba kızı polisten kaçarken önce çelme atarak düşürmüş; ardından tekmelemişti. Olayın ardından Petra Laszlo adlı kadın kameraman, çalıştığı N1TV kanalından kovulmuştu.

Bugün o kameramanın yargılanacağı bilgisi haber ajanslarına düştü. Macaristan’ın güneyindeki Csongrad bölgesi savcılığından yapılan açıklamaya göre; “Sanık, barışı ihlalle suçlanmaktadır. Kamerayla kayda alırken kameraman, genç bir erkeği ayrıca genç bir kadını tekmelemiştir.”denilmektedir. Bununla birlikte savcılık; kameraman Laszlo’nun eyleminin “ırkçı motivasyon taşımadığını” belirtti.

Kameramanın yargılanacağı tarihi hakkında henüz bir açıklama yapılmazken; davanın, Macaristan’ın güneyindeki Szeged şehrinde görülmesi gündemde.

Laszlo olayın ardından özür dilemişti. Röszke’de yaşanan olaydan sonra Macar askerleri 175 kilometrelik sınıra dikenli tel çekmişlerdi.

İşte olay anı çekilen görüntüler

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]