‘SHOW’ MUST GO ON

show-tv-logoTürk televizyon tarihinin amiral gemilerindendir Show TV. Benim de yaklaşık 5 yıl onurla görev yaptığım, sabah programından ara haberine, gece bülteninden ana haberine kadar her kuşağında ekranda görev aldığım,birbirinden güzel arkadaşlar kazandığım,meslek hayatımın en güzel dönemini yaşadığım kanaldır Show TV…

Türk televizyonlarındaki rekabette hep başa güreşmiş,bir çok yenilik getirmiş ve yıldız kazandırmıştır.

‘Televole’ programı yıllarca devam etmiş,daha sonraları ‘televole kültürü’ şeklinde literatüre bile girmiştir.

O Televole’nin içinde ‘Acun Firarda’ adıyla bölüm hazırlayan Acun Ilıcalı,bugün bir marka olduysa bunu Televole’de yayınlanan o bölüme borçludur.

Çin çin diyerek göğüslerini açan kızların bulunduğu  erotik yarışma programı Tutti Frutti ve kırmızı nokta ile bizleri tanıştıran kanaldır Show TV…

Rtük’ün henüz doğmadığı yıllarda haftasonları erotik filmler yayınlayan ama aynı zamanda bugün 10.yılını kutlayan Kurtlar Vadisi efsanesinin de doğduğu kanaldır Show TV…

Tarık Tarcanlı Çarkıfelekler,Ece Erken’li klip programları,Gülgün Feyman,Reha muhtar,Defne Samyeli,Ali Kırca’lı ana haberlerdir Show Tv…

Magazini ,Maraton’u,dizileri,yarışma programları,filmleri,haber merkeziyle tam bir “entertaintment” kanalıdır Show TV…

Fakat her tv kanalı gibi o da şımarık zengin kızlara benzer.Çabuk tüketir,çok para harcar,bakımı ve yenilenmesi gerekir.

Televizyon dünyası parayı hortumlar.Yasa dışı anlamda değil,bildiğiniz fil hortumu gibi çeker parayı,yutar.Ucuz televizyonculuk olmaz ve hemen hemen tüm tv kanalları zarar eder.

Bırakın kendi yağında kavrulmayı,dışardan desteklemezseniz,balçığa saplanmış gibi batar ki kimse çıkaramaz onu bir daha.

Show TV gibi bir marka bugün o eski parlak günlerinden çok uzakta görünse de aslında hala ayakta kalabilmesi sebatla çalışan program ve haber merkezinin eseridir.

Kendi yağında kavrulmaya terkedilmiş bir kanal,program bölümünde Caner Erdem ve ekibinin olağanüstü gayreti ve bir çoğuyla mesai yapmış olduğum haber merkezi çalışanlarının gayretiyle ayakta durmaya devam etmekte.

Caner ağabey benim ilk ana haberimin de yönetmenidir.Show Tv ana haber yönetmenliği yaptığı dönem,Buzda Dans yarışması ve bir çok show programınında yönetmenliğini yapmış daha sonra iç yapımların başına geçmiş,  Yemekteyiz, Bugün Ne Giysem gibi bir çok yarışmaya imza atmıştır.

Fakat televizyon denen zengin şımarık kız,kendi yağıyla kavrulmaya elverişli olmadığından yaşanan finansal sorun zaman içinde kanserli hücre gibi yayılmış ve kanalın her tarafını sarmıştır.

Acun’u Acun yapan kanal yapraklarını dökerken yavaş yavaş bu amiral gemi terkedilmeye başlanmıştır.

acun-firarda

Muhteşem Yüzyıl’ı izleyiciye kazandıran kanal,bu ve bunun gibi bir çok dizisinin arkasından mendil sallarken,o seferlerden bir daha dönen olmamıştır.

Televizyon, dışı parlak yaldız kağıdına sarılı çikolata gibidir.İzleyici yaldız kağıdının parıltısına aldanır,içindeki çikolatanın ne olduğunu merak etmez.

Ancak kurumun içinde çalışanlar bilir o çikolata acı mı tatlı mı…

Velhasıl,22 yıllık yayın hayatında bir çok ilke imza atan ve ekran yüzleri  kazandıran bu kanal şimdilerde mazisini arayan yıldız misali ‘Ben Burdan Atlarım’ diyerek intiharın eşiğine gelmiştir.

İşin iç yüzünü bilen biri olarak kimseye kızmaya hakkım yok.Perde arkasında ‘Show devam etmeli’ diyerek insanüstü bir gayretle bu kanalı  ayakta tutmaya çalışanların çabasını bilseniz, ‘oradan’ atlaması gerekenlerin ünlüler değil  ‘başkaları’ olduğunu anlardınız.

Show TV ile yollarımı yıllar önce ayırdım, ayırmak zorunda kaldım ama hiçbir zaman kırgın olmadık birbirimize.Evet duygusalım konu Show TV olunca; dedim ya meslek hayatımın en güzel yıllarının geçtiği kanal çünkü orası.

SKYTÜRK’ün temelleri atılırken ben de oradaydım,test yayını bitip logo ekrana ilk verildiğinde ben selamladım seyirciyi.

ABD askeri Bağdat’a girip Saddam heykelini yıkarken,Show TV canlı yayınında ben vardım.

Türkiyenin 11 Eylül’ü yaşandığı gün HSBC bombalandığında, Show TV ekranından,sadece 1 km ötemizdeki Levent Çarşı’dan canlı yayındaydık.

ABD, askerimizin başına çuval geçirip serbest bıraktığında,Sibel Tüzün Televole’de canlı yayındayken stüdyoya girip son dakika gelişmesini ben aktarmıştım seyirciye…

Şimdilerde 22 yaşında  olan bu şımarık zengin kızının durumu eski bir çalışanı olarak canımı fena yakıyor…

Akıl vermek haddime değil ama ‘marka değeri’ her geçen gün yok olan bu amiral gemi daha fazla geç olmadan belki de satılmalı ve o eski şaşalı günlerine dönmeli.

Çalışanlar yolcu ama Show hancı…

Bu yüzden  ‘SHOW’  devam etmeli…

 

SERHAN BAŞBAHÇIVAN / MEDYABEY

https://twitter.com/Sbasbahcivan

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]