Yerli Dizi

Şeyma Erdoğan: İzleyici dizilerde karışıklığı sevmiyor

10 Nisan’da vizyona girmesi beklenen Kaçış 1950 adlı filminin oyuncularından Şeyma Erdoğan bir yandan da müzik kariyerine devam ediyor. Güzel şarkıcı Kakan Peker ve Yusuf Güney’le çalışma imkanı bulduktan sonra 2013’te “Değilsin” adlı bir albüm çıkardı.

Şeyma Erdoğan, Habervole’den Tansu Sarı’ya röportaj verdi. Röportaj’da Şeyma Erdoğan’ın dizilerle ilgili yaptığı eleştiri öne çıktı.

İşte Şeyma Erdoğan’ın dizilerle ilgili açıklaması:

“Filmden ziyade dizi teklifleri çok geliyor. Şu sıralar bol bol senaryo okuyorum. Sanırım önümüzdeki aylarda bir tercih yapıp değerlendirmeyi düşünüyorum. Açıkçası Türk dizilerini çok takip etmiyorum. Shameless, Walking Dead, Game of Thrones favori dizilerim. Türk dizilerinin en büyük sıkıntısı senaryo bence. Türk dizilerinde olay baştan belli oluyor ve dizinin gidişatını ilk bölümden anlayabiliyoruz. Başrollere asla kötü bir hareketi, ölümü yakıştıramıyoruz. Bu da bence heyecanı azaltıyor. Ama yabancı diziler sürprize çok açık. İyi karakter kötü şeyler yapabiliyor, ya da bu başrol kesin dediğimiz kişiyi tak 3.bölümde öldürebiliyorlar.Ama bizim dizilerde kalbinden 10 kurşun yiyip bitmişse bölüm, izleyici merak etmiyor. ” Yok ya o başrol, ölmez” mantığı var. Yabancı dizilerde olayı sen çözmeye çalışıyorsun, ama Türk seyircisi karışıklığı sevmiyor, olayı baştan çözmek istiyor, kahramanın ne zaman öleceğini görmek için izliyor”

Şeyma Erdoğan’ın seslendirdiği Gitme şarkısı:

https://www.youtube.com/watch?v=4bVrM5YiKB4

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı