Sevim Gözay’ın kitabı “Sinemaskop Randevular” çıktı

Sevim Gözay, edebiyat, müzik, sinema, tiyatro, TV, gazete dünyasından 27 isimle tek tek buluştuğu, önce birlikte filmi izlediği sonrasında ise içilen kahveler eşliğinde  yaptığı keyifli sohbetleri “Sinemaskop Randevular” başlığı ile kitap haline getirdi.

Röportaj konuklarıyla; çocukluk, ilk izlenen filmler, âşık olunan yıldızlar, sinemada duyulan ilk heyecanlar, anılar, artık olmayan salonlar, yazlık sinemalar, seyyar sinemacılar, enler, favoriler, ödüller, özlemler, umutlar, sinemada başa gelen en acayip olayları konuşan Sevim Gözay, sinemaya dair ortaya çıkan anlamlı sohbetlerin yitip gitmesine izin vermediği kitabında, önemli isimlerle sinemayı konuştu.

sinemaskop

Esen Kitap’tan çıkan Sinemaskop Randevular, Sevim Gözay’ın ikinci kitabı. Gözay, internet mecrasında yayın hayatına devam eden Mybilet’teki sinema konseptli söyleşilerine devam ediyor. Yazarın üçüncü kitabı da yolda. Gözay, şimdilik kitabın içeriğinin sürpriz olduğunu ifade ediyor. Belli olan bir konu var ki yeni kitap deneme ya da söyleşi içeriğinde olmayacak. Hem büyüme çağındaki gençleri hem de yetişkinleri ilgilendiren bir içeriğe sahip olacak.

Kitapta söyleşileriyle yer alan isimler şöyle:

Mario Levi, Alin Taşçıyan, Ferdi Eğilmez, Anjelika Akbar, Jehan Barbur, Ümit Ünal, Rahman Altın, Ece Dorsay, Arzu Yanardağ, Yekta Kopan, Doğu Yücel, Hamdi Koç, Ketche, Ceyhun Yılmaz, Itır Esen, Aylin Aslım, Belkıs Özener, Sevinç Erbulak, Ahmet Ümit,  Bejan Matur, Pucca, İrfan Değirmenci, Sunay Akın, Özgür Mumcu, Ayça Varlıer, Murat Serezli,  Gülriz Sururi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]