Seri katil Atalay Filiz’in yakalanmasında Müge Anlı rol oynadı mı?

Seri katil Atalay Filiz’in yakalanma süreci medyada çokça yer aldı. Özellikle Müge Anlı, ATV’deki Tatlı Sert adlı programında konuyu Türkiye’nin gündeminden çıkmamasında oldukça etkili oldu. Peki, Atalay Filiz’in yakalanmasında Müge Anlı’nın gerçekten rolü oldu mu?

Konuyu Sabah gazetesindeki köşesinde gündeme taşıyan Yüksel Aytuğ, seri katilin yakalanmasında Müge Anlı’nın rolünü sorguladı. Minibüs muavininin kilit rolüne değinen Aytuğ, muavinin Atalay Filiz’i tanımasında Müge Anlı’nın ve Tatlı Sert programının önemine dikkat çekti.

İşte, Yüksel Aytuğ’un “Yakalanma öyküsünde Müge Anlı etkisi” başlıklı o yazısı:

**********   *********   **********

Hepimizin uykularını kaçıran katil zanlısı yakalandı ve rahatladık. Peki katili kim yakaladı? Tabii ki emniyet güçleri. Ama başarının arkasında başka kahramanlar da vardı. Örneğin; Atalay Filiz’in bindiği minibüsün 15 yaşındaki muavini gibi… Zanlıyı tanımış, hatta uzattığı parayı parmak izi bozulmasın diye peçete ile tutmuş, bindiği diğer minibüsün hattını da anında polise ihbar etmişti. Peki o çocuk, zanlıyı nasıl tanıdı? Medya sayesinde… Kriminal olayları halka ulaştırma şekli nedeniyle sürekli eleştirilen o medyamız sayesinde… Şimdi soruyorum: Müge Anlı cinayet olayını ekrana taşıyıp günlerce gündemde tutmasa, ‘seri katil olma ihtimalini’ akla getirip tüm medyayı ayağa kaldırmasa; katil zanlısı için neredeyse ülke çapında ‘seferberlik’ başlatılabilir miydi? Ve geliyorum can alıcı konuya… Öğrendik ki, ilk cinayetin mahkeme aşamasında ‘gizlilik kararı’ çıkartılmış. Belki de bu karar alınmasa, olay daha önce medyanın ve halkın gündemine oturacak, cinayetlerin ‘seri’ hale gelmesi önlenecekti. Müge Anlı’nın programı bu ülkenin adı konulmamış ‘kırmızı bülteni’dir; sıklıkla kullanılmalı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]