“SERDAR ORTAÇ KRİZ YÖNETİMİNİ ÖĞRENMELİ”

Serdar Ortaç’ın MS hastalığına yakalandıktan sonraki kimi açıklama ve paylaşımlarının yankıları sürüyor. Ortaç, bu tarzından dolayı medyada eleştirenlerin giderek arttığı görülüyor.

Bu eleştirilerden biri de ünlü popçunun kriz yönetiminden haberi olmadığı yönündeydi.

Milliyet’in popüler kültür yazarı Ali Eyüboğlu, Serdar Ortaç’ın kriz yönetimi konusunda profesyonel alması gerektiğini işaret etti. Zira Eyüboğlu’na göre Serdar Ortaç kriz yönetimini bilmiyor.

İşte Eyüboğlu’nun Ortaç’a tavsiye niteliği taşıyan görüşleri:

…………………………………………………

Serdar Ortaç, MS hastalığı nedeniyle yattığı hastanede bir savunma videosu yükledi internete… Ortaç’ın günlerdir haber olan ve konuşulan videoda özetle söylediği şu:
“Ahmet Kaya’ya çatal kaşık attıysam annem ölsün…”
“Bir ünlü, bir krizi nasıl yönetemez?”e en çarpıcı örnek Serdar Ortaç olsa gerek…
Acil şifa dilediğim Ortaç, o videoda “Ahmet Kaya’ya çatal kaşık atmadım” derken yerden göğe kadar haklı…

……..

Son olaydan da açık ve net bir şekilde anlaşılıyor ki Ortaç, kriz yönetme konusunda sıfır… Yatağa düşünce, sosyal medyada aleyhinde yazılanlara doldurduğu tepki videosu bile Ortaç’taki egonun ürünü…

……………………………..

“İlle de bir şey söylemen gerekirse, “Türkiye Cumhuriyeti’nde 10. Yıl Marşı’nı söylemenin cezası buysa, alın canımı olsun, bitsin” de…Varsayalım ki şarkıcı, bir yandan hastalığı, diğer yandan hakkında yazılanlar yüzünden düştüğü moral çöküntüsüyle çekti bu videoyu?

Bu insanın etrafında bir aklıselim yok mu, onu girdiği yanlış yoldan döndürecek?
“Varsayalım ki sen bir hata yaptın? Bunun bedelini annen niye canıyla ödesin? Niye ‘Annem ölsün’ diyorsun? ‘Eğer öyle bir yanlış yaptıysam, Allah benim müstehakkımı versin’ de, olsun bitsin” ya da “Yatağa düştün diye hakkında bu çirkin yazıları yazanları lütfen muhatap alma. Sana karşı bu denli nefret ve kinle dolu insanları, bu saatten sonra yapacağın açıklamalarla tarafına çekebileceğini sanma” diyecek insan biriktirmemişse Ortaç yanında, demek ki asıl mesele orada.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]