Şenol Güneş transferde Beşiktaş yönetimini hangi sözlerle eleştirdi?

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in transfer gündemiyle ilgili kendi kulüp yönetime yönelik açıklamaları spor kamuoyunun gündemine bomba gibi düştü. Güneş, yaptığı açıklamlarla Fiket Orman ve yönetimine net eleştiriler getirdi. Şenol Güneş, ligin başlamasına kısa süre kala yaptığı açıklamalarla gündem olmasına sosyal medyada da ilgi gösterdi.

Lig TV’ye konuşan Güneş,  açıklamalarından satırbaşları:

“…KAFAM BASMAZ!”

Şu an 5-6 oyuncu lazım, en az 3 isim alınmalı. Sol bek lazım, stoper lazım. Tosic sol bek, Adriano sol bek. 4 tane stoper şart. Bunları yönetimle konuştuk, sizlerle konuştuk, hiçbir şey değişmiyor. Türkiye’de kendi kafasındaki planlar yapılıyor. Bizim istediğimiz bazı oyuncular vardı, Galatasaray zaten aldı. Ceza alan takım transfer yapıyor. Biz şampiyon takımken transfer yapamıyorken, UEFA’dan ceza alan Trabzonspor, Galatasaray transfer yapıyor. Bunu ben anlamam, kafam basmaz.”

“GİDENLERİN HİÇBİRİNE İZİN VERMEZDİM”

” Santrafor alınmadığı müddetçe, bu takımdaki oyuncular bu baskının altında ezilecekler. Bu net. Sosa’ya ilişkin benim söyleyebileceğim hiçbir şey yok. Bunlar benim bilmediğim konular. Ben de gazetelerden okuyorum. Ben elimde ne varsa onunla en iyisini yapmaya çalışırım. Kimseye darılmam küsmem, kızmam. Ben sezon bittiğinde şunu söyledim; Kadromuzu koruyup, defans bölgesine takviye yapmalıyız. Biz de nereye futbolcu alındı? Sağ bek, sol bek. Bizde zaten bek oyuncusu vardı. İhtiyacımız olan yer stoper. Teknik direktör olarak, Sosa ve İsmail gibi oyuncuları bırakmam.”
“Giden bütün oyuncular kayıptır bence… Burada herkesin emeği vardı ve herkes emeğinin karşılığını alsın isterdim. Yönetimin verdiği destekle biz başarılı olduk. Eldeki oyunculara kızsam bile düzelmesi için elimden geleni yaparım.”

“4 OYUNCUNUN GİTMESİ YANLIŞ”

“Bu oyuncuların bu hale gelmemesi lazım. Beşiktaş şampiyon olmuş 4 oyuncu gitmez. Bunda benim hatam var, yönetimin hatası var. Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağız gitmek mantıklı değil. O zaman ilk ben giderim. Para durumu var saygı duyuyorum ama daha çok mutlu olmamız gerekirken daha çok mutsuzluğa neden gidiyoruz anlamıyorum.”

“Eren Derdiyok için teklif yaptık, Serdar Aziz için teklif yaptık. Galatasaray aldı, hayırlı olsun.”

 

 

“GALATASARAY’IN 4 TANE STOPERİ VARDI BİR TANE DAHA ALDI”

“Kulübü biz yönetmiyoruz. Biz takımı yönetiyoruz. Patron var, genel müdür var. genel hesaba bakılır en son kararı patron verir. Defansıfımızda sıkıntı vardı hala var. Galatasaray’ın 4 tane stoperi vardı, yine stoper aldı. Forvette Gomez’den sonra psikolojik olarak boşluk olabilir. Yine öyle birinin bulunması lazım. Süper Kupa’da Cenk oynadı, Cenk yetenekleri itibariyle daha iyi işler yapabilirdi ama eleştiri geldi. Haksızlık olabiliyor, Cenk o pozisyonları gol yapabilecek kapasitede.”

“GALATASARAY MAÇINDA YEDİĞİMİZ GOL OFSAYT”
“Fazla hakemin katkısı olmadı. Hakemleri saha içerisinde sıcak tutmak için başarılı oldu ama hakemler başarılı olamadı. Kaledeki hakemlerin zararları oldu, gördüler, görmemezlikten geldiler. Başarılı ve işini iyi yapmaya odaklanan hakem oldu mu sıkıntı olmaz. Galatasaray maçında yediğimiz gol ofsayt, penaltımız verildi. Bu konuyu açmıyorum, hakem kötü niyetli değildi. Bize bu hissi versinler. Bunu istiyoruz. Avrupa’da böyle, biz de bunu istiyoruz. Seyirci baskı yaptı, onu koruyayım mantığıyla olursa olmaz.”

“Hedefimiz şampiyonluk, bir diğer hedef Şampiyonlar Ligi’nden çıkmak. Öyle bir oynamalıyız ki, rakipler de bizi takdir etmeli. Eğer oynayamıyorsak biz alkışlayacağız, gücümüz yetmiyorsa ne yapalım? Biz bunun için çalışıyoruz. Kupayı kaybettik üzüldüm ama oyuncular neyin ne olacağını gördü. Bunun artılarını ve eksilerini ortaya koyalım. Maçlara çıkacağız ve kazanmak için oynayacağız. Güzel futbolla kazanmak için oynayacağız. Bu maçta birkaç itiraz oldu, haklıydı da ama Olcay kart görmesi gerekirken Oğuzhan gördü. Bunlar doğru değil, bu tartışmalar olmayacak.”

 

SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ

“Genel oturttuğumuz bir oyun yapısı var. Hücum zenginliği açısından göze hoş gelmesini istiyorum. Şaşırtmalı olsun istiyorum. İzleyen sıkılmamalı. Rakibi beklediği yerden değil başka bir yerden vurmalısın. Futbol artık tek düze oldu. Çok fazla kolay maç görmüyorsunuz. Herkes birbirini tanıyor. Yaratıcılığı olan oyuncuları ön plana çıkartıyoruz. Yaratıcı olan oyuncu daha fazla çalışmalı, bunun için uğraşıyoruz.”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]