Senarist Eda Tezcan, Masumiyet Daima kitabıyla TÜYAP’ta

ATV’de yayınlanan Diğer Yarım dizisinden sonra halen Show TV’de yayınlanan Aşk Laftan Anlamaz dizisinin senaryo ekibinde yer alan Eda Tezcan, yeni kitabı “Masumiyet Daima” kitabıyla gündemde.

Eda Tezcan, yeni kitabı nedeniyle TÜYAP Kitap Fuarı’nda okurları ile buluşacak. Eda Tezcan, Hikaye Yayınları’ndan çıkan kitabını 19 Kasım Cumartesi günü Beylikdüzü TÜYAP Kitap Fuarı’nda okurları için imzalayacak.

Yazar-senarist Eda Tezcan’ın kimi eserleri TV ve beyaz perdeye aktarıldı. Yamak Ahmet ve Diğer Yarım bu projelerdendi.

EDA TEZCAN KİMDİR?

Eda Tezcan 1979 İzmir’de doğdu. Yazı çalışmalarına 1997-1998 yılları arasında özel bir radyoda reklam metin yazarlığı ile başladı. 2007 yılında TRT Radyolarının açmış olduğu “80. Yıl Radyo Oyunları Yarışması için yazmış olduğu “Selanik’ten Buca’ya” isimli oyunuyla “Arkası Yarın” dalında ödüle layık görüldü. Bu oyun TRT İzmir radyosu tarafından çekilerek 2007 Ekim ayında yayınlandı. 2008 yılında kurmuş oldukları “Uçuk Fikirler Ofisi”isimli yazı grubunda senarist olarak çalışmaya başladı. Dizi, sinema filmi, reklam alanlarında senaristlik yapan Tezcan, TRT Çocuk kanalında yayınlanan “Bilgin Köpek” isimli çizgi dizide senarist olarak çalıştı. TRT1 de yayınlanan Sudan Sebepler, Kültür Bakanlığı destekli uzun metraj sinema Filmi Toprağa Uzanan Eller ve son olarak TRT1’in günlük dönem dizisi Yamak Ahmet dizisinde çalıştı. Tezcan, ATV’de yayınlanan Diğer Yarım dizisi ile dikkat çekti. Tezcan, halen Makbule Kosif ile Show TV’de yayınlanan Aşk Laftan Anlamaz adlı dizinin senaryo ekibinde yer alıyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]