Yerli Dizi

SELAHATTİN OLGUN ŞİMŞEK’İ HASTA ETTİ!

olgun-simsek

Ayşe Arman, Hürriyet Pazar ekinde medyada arzı endam etmeyi sevmeyen Yalan Dünya’nın “Selahattin” karakteri Olgun Şimşek’i röportaj yapmaya razı ederek yine iyi bir iş başarmış. Olgun Şimşek’in röportajında “Selahattin” karakteri ile ilgili anlattıkları belki de röportajın en renkli bölümüydü.

Olgun Şimşek’in ağzından Ayşe Arman’ın “Senin için rolden role girmek zor olmuyor mu?” sorusuyla başlayan işte, o “Selahattin” analizi…
-Fiziksel yorgunluğu oluyor. Daha doğrusu zihinsel başlayan yorgunluk bedensel yorgunluğa dönüşüyor. Mesela, boynunu geri çeken, kıçını arkaya atan, hafif yamuk basıp yürüyen Selahattin, bende omuz ve boyun problemleri yarattı.

Yapma ya!

– Evet, fizik tedaviye gidiyorum. Boynumda fıtık var, ondan zannettim. “Bunun fıtıkla alakası yok, olsa kolların uyuşurdu. Bu basbayağı, roldeki duruş bozukluğundan.Ben de öyle dursam, benim de her tarafım ağrır” dediler. Selahattin’in karakteri bozuk olduğu için, duruşu da bozuk! Beyfendi yüzünden tedavi görüyorum!

Selahattin tiplemesi kimin fikriydi?

– Gülse, içgüveysi, üçkağıtçı, kadın ve para düşkünü bir karakter yaratmak istiyordu. O, yazdı, ben de onu ayaklandırdım.

Seni çok beğenenler olduğu kadar “büyük ve abartarak oynuyor” diye eleştirenler de var.

-Abartabilmek, daha doğrusu mübalağa ederek oynamak, kolay değildir. Çok bıçak sırtıdır. Selahattin’i gerçekten inandırıcı oynasam insanların seveceği bir karakter olmaz, iğrenç bir adam olur. Neticede, kadın düşkünü, ego savaşçısı, kendi çıkarı için herşeyi yapabilecek bir kişilik. Ama Selahattin’in içinde bir çocuk var, ben onu çıkarmaya çalışıyorum.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün