Seksenler dizisinden 15 Temmuz darbe girişimine gönderme

TRT’nin sevilen dizisi Seksenler, yeni sezona sürprizlerle başladı. Seksenler’in yeni bölümüne damgasını vuran konu ise darbe konusundaki diyaloglardı. Dizinin karakterleri arasında geçen darbe diyaloglarında 15 Temmuz FETÖ’cü darbe teşebbüsüne atıf vardı. Seksenler’in bu bölümü sosyal medyada da çok konuşuldu.

Zengin Kız Fakir Oğlan dizisinde “Sarp” karakterini oynayan Mahir İpek ve “Şükrü” karakterini canlandıran Kemal Kuruçay da Seksenler dizisinin oyuncu kadrosuna dahil oldu. Ayrıca geçtiğimiz sezonun sonunda dizinin yönetmeni Müfit Can Saçıntı ile “Ergun”u oynayan Serhat kılıç diziden ayrılmıştı.

Yeni sezona tazelenerek giren Seksenler yayınlandığı Cumartesi akşamları Kertenkele Yeniden Doğuş, Tatlı İntikam, Rüzgarın Kalbi gibi dizilerle reyting rekabeti yaşayacak.

Seksenler’in bu akşam ekrana gelen yeni bölümünde 15 Temmuz’a atıf vardı. ” Biz gidip seçeceğiz birileri gelip indirecek”…”bir daha bu ülkede darbe olmaz. Eğer bir daha darbe olursa millet bizzat dikilecek”…”Bir daha darbe yapsınlar bizzat ben tankın altına yatarım” şeklindeki replikler dikkatleri çekti.

İşte Seksenler dizisinde 15 Temmuz’a vurgu yapan ilginç ve anlamlı diyaloglar:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]