Seks skandalı Clinton’un oylarını yerle bir etti

ABD’de 8 Kasım günü yapılacak Başkanlık seçimi öncesinde ortaya çıkan bir seks skandalı Demokratların adayı Hillary Clinton’un oylarını yerle bir etti. Birkaç hafta öncesine kadar Trump’ı açık arada geride bırakan Clinton şokta. Clinton ile Trump’ın arasındaki oy farkı yüzde 1’e indi. Peki nedir bu seks skandalı olayının gerçek yüzü?

Hillary Clinton’ın sağ kolu olarak tanınan Huma Abedin’in boşanma kararı aldığı kocası Weiner’ın seks yazışmaları ortaya çıkıp ardından da açılan soruşturmanın Clinton’a kadar uzanması sonucunda Hillary Clinton seçim yolunda büyük sekteye uğradı.

Abedin ve Weiner’a ait elektronik cihazlar, FBI tarafından, Weiner’ın North Carolina’da 15 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel içerikli e-postalar gönderdiği iddiası üzerine açılan soruşturma sırasında ele geçirilmiş; Clinton’ın soruşturmasını etkileyebileceği düşünülen ve bu cihazlarda bulunan yazışmaların “devlete ait gizli bilgiler içerip içermediği” kontrol edileceği belirtilmişti.

Üstelik son olarak ABD Adalet Bakanlığı, Weiner’ın bilgisayarında ortaya çıkan yaklaşık 650 bin e-postanın soruşturulması için Federal Soruşturma Bürosu’na (FBI) izni verdiği bildiriliyor. Başka bir soruşturma kapsamında bilgisayarları incelenen Weiner’in bir bilgisayarında Clinton ile Abedin arasındaki yazışmaların da yer aldığı e-postalara rastlayan FBI, bunu yeni bir belge olarak değerlendirip soruşturmayı yeniden açma kararı aldı. Soruşturmanın süresi hakkında henüz bir bilgi verilmedi.

Hızla oy kaybediyor!

ABD’de yapılan bir kamuoyu yoklamasının sonuçlarına göre; ABD’li seçmenlerin yüzde 34’ü, artık Clinton’a oy vermek için daha gönülsüz olduklarını belirtiyor.  ABD’de yapılan Washington Post-ABC News anketine göre, Clinton’ın sağ kolu Huma Abedin ile ilgili son e-posta soruşturması, Demokrat adaya büyük oy kaybettirecek gibi görünüyor.  28-29 Ekim tarihlerinde yapılan ankete katılanların yüzde 34’ü, bu soruşturma nedeniyle artık Clinton’a oy verme konusunda daha gönülsüz oldukları seçeneğini işaretledi.  Washington Post-ABC News tarafından 26-28 Ekim’de yapılan anket ise Clinton’a desteğin yüzde 46 ile Trump’ın (Yüzde 45) sadece 1 puan önünde olduğunu gösteriyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]