Magazin

Seda Sayan ve Sezen Aksu Şamdan olayı ile ilgili konuştu

İstanbul Etiler’in 41 yıllık sembol gece klubü Şamdan’ın tahliye kararının ardından sosyal medyada özellikle mülk sahibi Seda Sayan’a yapılan eleştiriler, Sezen Aksu’nun da Şamdan’ın sahibine yalısını önermesi ile büyük bir polemik haline dönüştü. Kanal D’de Renkli Sayfalar programına telefonla katılan Seda Sayan kendisini Sezen Aksu ile karşı karşıya getirmeye çalıştıklarını ancak burada vicdanın çok rahat olduğunu vurgulayarak Sezen Aksu’yu da “Helal olsun!” diye takdir edince polemik planları suya düştü. İşte Seda Sayan’ın Şamdan açıklaması…

Bilindiği üzere yaklaşık mülk sahibi Seda Sayan, 8 aydır kirası ödemediği için Şamdan’ın sahibi Mehmet Tuna’ya dava açmış ve tahliye kararı çıkmıştı. Henüz karar öncesinde bir rahatsızlık geçiren ve kalbi duran, kendisine kalp ve hastaneye kaldırılan işletmeci Mehmet Tuna’nın yaşadıklarından dolayı sosyal medyada Seda Sayan’a eleştiriler yağdı.

“Sezen Aksu’ya helal olsun”

Ardından da Sezen Aksu yakın dostu Mehmet Tuna’nın eşini arayarak Şamdan’ı Kanlıca’daki yalısına taşıyabileceklerini söyleyince Seda Sayan’a yöneltilen eleştirilerin de dozu arttı. Mehmet Tuna’nın eşi Şehnaz Tuna gelişmeleri “Sezen Aksu, ‘Ona mekan mı yok, gelsin yalıyı Şamdan yapsın, yeter ki iyi olsun. 5 kuruş para istemiyorum’ dedi. Zaten Sezen Hanım, Mehmet hastaneye yattığından beri her gün arıyor.” şeklinde açıkladı.

Seda Sayan konunun Kanal D Renkli Sayfalar programında işlenmesi üzerine telefonla canlı yayına bağlandı ve kendisine haksızlık yapıldığını açıklayarak, Sezen Aksu’nun hareketini de takdirle karşıladığını belirtti ve “Helal olsun” dedi. Sayan “Ben 5 yıldır dolar kurunu sabitlemişim, sekiz aydır kira almıyorum, hiç tanıdamığın insanlar için bunu yaptım, o 40 yıllık dostu için yapmış çok mu? Helal olsun!” dedi.

 “Eşekler gibi çalışıp bakmak zorunda olduğum sülalemi kraliçeler gibi yaşatıyorum!”

”Sezen’in bakmakla yükümlü olduğu 1 tane oğlundan başka kim var? Ben koca bir sülaleye bakıyorum. 13 yaşından beri çalışıyorum. Ben bu yatırımları tüm ailemin sorumluluğu üzerimde diye yaptım. Kimin kime jest yaptığı umrumda değil. Ben bu yatırımlarım tüm ailemi geçindirebilmek adına tırnaklarımla kazıya kazıya yaptım. Sezen Hanım’ın yaptığı jest konuşuluyor. Heralde yapacak. Helal olsun. Bana bu kadar sitem edeceğinize, adamın mekanına gitseydiniz, adam kirasını öderdi be!

Tanınmış aileler sosyal medyadan yazı yazmaya utanmıyorlar mı? Adamın 8 aylık borcu o ailelerin çerez parası. Herkes kirasını ödeyip bu adam ödeyemiyorsa demek ki yanlış dost seçmiş.

Ben dükkan sahibiyim. 5 yıldır yaptığım jest karşılığında bana ‘enayi misin’ diyen çok oldu.

Orayı kiralamak için avukatımla irtibata geçen herkese ‘bütün çalışanlar işe alınacak’ şartını koştuğumu biliyor musunuz? Dolar kurunu 1.60’a sabitleyip 15 bin dolar kira aldım. Tam 5 yıl bunu yaptım. Etrafındakiler de bunu biliyor, yapmasınlar Allah aşkına.

Yaptım yaptım, yapmadım yapmadım… Bu olayda muatap değilim. Ben mekanın mülk sahibiyim, işletmecisi Oğulcan.

Birkaç marka var kiralamak isteyen. Cihangir’de bir yerim daha var. Kim işletiyor, nasıl işletiyor hiç gidip bakmadım bile. İkisiyle de Oğulcan ilgileniyor.

Cenk Eren’in bir sözüyle aldım. Ben karışmıyorum. Oğulcan Engin işletiyor, Oğulcan Engin ilgileniyor. Kocaman bir sülalem var. Eşekler gibi çalışıp onları kraliçeler gibi yaşatıyorum.”

https://www.youtube.com/watch?v=cn9B4qyWHUc

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı