Şebnem Schaefer neden Türkiye’yi terketti?

Bir dönemin ünlü mankeni Şebnem Schaefer’in Almanya’yı kendisine neden mesken tuttuğu belli oldu. Uzun süredir ortalıkta görünmeyen güzel manken,  eski avukatından şikayetçi olmasıyla şu sıralar gündemde…

Schaefer, aralarında Özcan Deniz ile olan tazminat davasının da bulunduğu çok sayıda davayı avukatının ilgisizliği yüzünden kaybettiğini iddia etti.

Schaefer, ilk duruşmada “İşlerim iyi giderken avukatım İbrahim Fırat yüzünden Türkiye’yi terk etmek zorunda kaldım. Hem maddi, hem manevi hak kaybına uğradım” şeklinde konuştu. Schaefer’in eski avukatı hakkında “Görevi kötüye kullanmak” suçundan dava açıldı. Avukat Fırat’ın 1 yıl 3 aydan 3 yıl 9 aya kadar hapsi isteniyor.

İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, şikayetçi Şebnem Schaefer de katıldı. Sanık avukat İbrahim Fırat ise duruşmaya gelmedi. Şebnem Schaefer, duruşmada “Sanık, benim avukatımdı. Kendisine vekaletname vererek manevi tazminat davaları açmasını istedim. Armağan Çağlayan’ın Star TV’deki konuşması nedeniyle tazminat davası açmasını istedim, ancak açmamış. Ayrıca Özcan Deniz ile ilgili karşılıklı davamız vardı. Duruşmaya girmemiş, zaman aşımına uğratmış. Bu nedenle tekrar davayı açamadık. Kaybettik. Bir diğer davamın da düşmesine neden olmuş. Almanya’da yaşadığım için telefonla görüştüğümüzde hep hallediyoruz diye cevap veriyordu” dedi.

“ONUN YÜZÜNDEN TÜRKİYE’Yİ TERK ETMEK ZORUNDA KALDIM”
Sanığın kendisi izin vermediği halde bir televizyon programında hakkında açıklamalarda bulunduğunu da söyleyen Schaefer: “Özcan Deniz ile ilgili açılan davayı takip etmemesi hususunda sanki talimat vermişim gibi benim adıma imza atmış. Ben böyle bir şey yazmadım. Benim ve annemin adına isim hakkı ve şirket açması için 7 bin TL para verdik. Bunları yapmamış. ‘Bunları geri isterseniz biz de sizden 18 bin TL para talep ederiz.Yoksa haciz göndeririz’ diyerek tehdit etti. İşlerim iyi giderken İbrahim Fırat yüzünden Türkiye’yi terk etmek zorunda kaldım. Hem maddi, hem manevi hak kaybına uğradım. ” diyerek şikayetçi olduğunu belirtti.

MAHKEME DURUŞMAYI ERTELEDİ
Schaefer’in avukatı Mehmet Demir de, müvekkilinin düşen davalar nedeniyle prestij kaybına uğradığını söyledi. Sanık İbrahim Fırat’ın avukatı Yaşar Ağsu ise müvekkilinin Şişli 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki davaya trafik yoğunluğu nedeniyle yetişemediğini, dosyanın karara çıktığını görünce, temyiz talebinde bulunarak Yargıtayca dosyanın bozulduğunu belirterek müvekkilinin görevini kötüye kullanmadığını söyledi.

Mahkeme, söz konusu televizyon programının CD kaydının bilirkişiye verilerek çözümünün yapılmasının istenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]