Savcılık dava açtı… Davut Güloğlu’na Sıla’ya hakaretten hapis istemi şoku

Davut Güloğlu, kendisi gibi şarkıcı olan Sıla’ya ettiği hakaretten dolayı 2,5 yıla kadar hapis istemiyle şahsına açılan açılan bir davanın şokunu yaşıyor.

Davut Güloğlu Yenikapı’daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi için “Yenikapı’daki şova katılmayacağım” diyen Sıla Gençoğlu için bir röportajında hakaret dolu bir söz sarfetmişti. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Davut Güloğlu’na “Basın yoluyla hakaret suçundan” 2.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Şarkıcı Sıla’ya “S.. gitsin. O nereye hizmet etti. Kime hizmet ediyorsa oraya gitsin. Vatanıma hizmet etmeyen s… olsun gitsin.” diye yanıt veren Davut Güloğlu’na basın yoluyla hakaret suçundan 2.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Sıla şikayetinde şunları ifade etmişti

Yenikapı açıklamasının ardından bir çok konseri iptal edilen Sıla, bilindiği üzere geçtiğimiz aylardı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurmuş ve Davut Güloğlu’ndan şikâyetçi olmuştu. Sıla şikayet dilekçesinde “Şov ibaresinden kasıt, geçmişte bu yapıyla ilişkili olan, onların organizasyonlarına katılan ve kendisine menfaat temin eden, darbe girişiminden sonra kendisine yeniden alan açmak ve aklanmak için o podyuma samimiyetsiz bir şekilde çıkıp şov yapan bazı ünlülerdir. Nitekim bu kimseler hayatlarının hiçbir döneminde demokrasi kelimesini anmamış kimselerdir. Ayrıca bu kimselerin şayet hain darbe girişimi başarılı olsaydı, darbecilerin podyumunda çıkacağını düşündüğüm için bu açıklamayı yaptım” şeklinde ifadelerde bulunmuştu.

Davut Güloğlu ifadesinde şunları ifade etmişti

Davut Güloğlu bunun üzerine şüpheli sıfatıyla ifade vererek şunları söylemişti: “Söylediklerim doğru ancak Sıla’ya hakaret etmedim. Bunu basın ve medya böyle duyurdu. Ancak Sıla üzerine alındıysa yapacak bir şey yok. Çok net bir şekilde, ‘Vatanına hizmet etmeyen s… gitsin,’ dedim. Bu sözümün de arkasındayım.”

Gelinen son nokta

Sıla’nın şikayetinden sonra, Davut Güloğlu’nun ropörtajının kaydı bilirkişiye gönderilmiş, Davut Güloğlu’nun söylediği sözleri tam olarak çıkartarak raporu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletilmişti. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Umut Tepe hazırladığı iddianamede, Davut Güloğlu’nun sözlerini Sıla’nın açıklamaları sorulduktan sonra söylediğini, bu sözlerin eleştiri hakkı ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceğini, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve Yargıtay içtihatlerine göre söylenenlerin suç olduğunu belirterek; Davut Güloğlu’nun basın yoluyla hakaret suçundan 2.5 yıla kadar hapisle cezalandırılması için İstanbul Asliye CezaMahkemesi’nde dava açtı.

Davut Güloğlu sosyal medyadan kendini böyle savundu

Gelen tepkiler üzerine Davut Güloğlu Twitter hesabından kendini böyle savundu: “Başkalarının görüşlerine DEMOKRASİ kılıfını giydirenler benim vatanına hizmet etmeyenlere karşı olan görüşümü DEMOKRASİ olarak görmüyorlar.”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]