Sarp Apak, Öner Erkan ve Bartu Küçükçağlayan’lı “Yoldan Çıkan Oyun” bu sezon da devam edecek

Önceki yıl Londra’da gala yapan ve 2015 yılında Oliver Ödülleri’nde ‘En İyi Komedi Oyunu’ seçilen, Talimhane Tiyatrosu işbirliği ve Zorlu PSM prodüksiyonuyla sahneye konan Yoldan Çıkan Oyun (The Play The Goes Wrong), bu sezon da Zorlu PSM’de tiyatro severlerle buluşmaya devam edecek. Tiyatro oyununda Türk izleyicisinin özellikle dizilerden tanıdığı Sarp Apak, Öner Erkan ve Bartu Küçükçağlayan da yer alıyor.

Çevirisini Mehmet Ergen’in, yönetmenliğini ise Lerzan Pamir’in üstlendiği, ekranın sevilen komedi oyuncuları Sarp Apak, Bartu Küçükçağlayan ve Öner Erkan’ı aynı sahnede buluşturan oyun, 20. Afife Tiyatro Ödülleri “Haldun Dormen Özel Ödülü”ne ve 2016 Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde “En İyi Ensemble (Canlandırmada Bütünlük)” ödüllerine layık görüldü.

İlk kez 2014 yılında Londra’da West End Duchess Theater’da Mischief Theater topluluğu tarafından sahneye konan Yoldan Çıkan Oyun, son yıllarda komedinin en beğenilen isimleri arasında yer alan Sarp Apak, Öner Erkan ve Bartu Küçükçağlayan’ın da aralarında bulunduğu genç bir oyuncu kadrosuyla Zorlu PSM’de 3. sezon başından beri sahneleniyor. Kadroda, tiyatro dünyasının genç ve yetenekli isimleri Defne Koldaş, Gökçen Gökçebağ, Güliz Gençoğlu, Kubilay Çamlıdağ ve Kemal Kayaoğlu da yer alıyor.

GEÇTİĞİMİZ SEZON TİYATROSEVERLERİ MUTLU ETMİŞTİ

Oyun içinde oyun mantığıyla kurgulanan eser, 1920’lerde geçen gizemli bir cinayet hikayesi üzerine kurulu. ‘Malikanede Cinayet’ adlı polisiye oyunu sahneye koyan amatör bir tiyatro kumpanyasının, işi tam anlamıyla ellerine yüzlerine bulaştırmasını konu alıyor. Olası bütün aksilikler gerçekleşiyor, oyuncuların başına gelen binbir türlü terslik, izleyenleri kahkahaya boğuyor. Siyah-beyaz filmlerin karanlık dünyasını sahnelemeyi amaçlayan oyuncular, hayatlarının en zor iki perdesini yaşarken, seyircilere unutamayacakları bir gösteri sunuyor.

HALDUN DORMEN ÖZEL ÖDÜLÜ’NÜ ALMIŞTI

Afife Tiyatro Ödülleri’nin fikir öncüsü Haldun Dormen’e teşekkür etmek amacıyla, ilk kez 2016 yılında verilen “Haldun Dormen Özel Ödülü”nün En iyi Komedi dalında ilk sahibi “Yoldan Çıkan Oyun” oldu. Kahkaha tufanı garantili oyun ayrıca, seçici kurul üyelerinin, Türkiye ve KKTC’de sahne açan tiyatroların sezon oyunlarında başarılı buldukları sanatçıları, halk jürisi (seyirci) olgusu ile değerlendirdikleri bir ödüllendirme sistemi “Direklerarası Seyirci Ödülleri”nde 2016 – En İyi Ensemble (Canlandırmada Bütünlük) ödülüne de layık görüldü.

Yönetmen : Lerzan Pamir

Çeviren : Mehmet Ergen

Oyuncular : Bartu Küçükçağlayan, Defne Koldaş, Gökçen Gökçebağ, Güliz Gençoğlu,

Kubilay Çamlıdağ, Öner Erkan, Sarp Apak, Kemal Kayaoğlu

Seanslar : 23-24 Eylül ve 7,8 Ekim Saat 21.00

Yer : Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Drama Sahnesi

Bilet fiyatları : Tam – 60.TL, Öğrenci – 40.TL.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]