Şarkılar sustu… Atilla Özdemiroğlu hayatını kaybetti

Türk hafif müziğine ve adını altın harflerle yazdırmış söz yazarı ve besteci Atilla Özdemiroğlu’ndan bugün acı haer geldi. Ünlü müzisyen Atilla Özdemiroğlu 73 yaşında akciğer kanserinden hayatını kaybetti.

Bir süredir akciğer kanseri nedeniyle tedavi gören ünlü müzisyen Atilla  Özdemiroğlu’nun vefatı ile ilgili olarak ilk açıklamayı Özdemiroğlu’nun tedavi gördüğü Şişli Florence Nightingale Hastanesi yöneticilerinden Dr. Okan Özçeker tarafından yapılan yazılı şekilde yapıldı. Açıklamada

“Ünlü söz yazarı ve bestekar sayın Mehmet Attila Özdemiroğlu, 2014 yılından beri yakalandığı akciğer kanseri nedeniyle hastanemiz yoğun bakım ünitesinde tedavi görmekteyken çoklu organ yetmezliğiyle doktorlarımızın tüm tıbbi müdahalelere rağmen 20.04.2016 tarihinde saat 09.30’da hayatını kaybetmiştir. Özdemiroğlu ailesinin sözlü basın açıklaması yapılmasını kabul etmemesi hassasiyetiyle yazılı basın bildirisi uygun görülmüştür.” denildi.

Atilla Özdemiroğlu Biyografisi

1943 yılında Ankara’da doğan Atilla Özdemiroğlu, çeşitli müzik aletlerini çocuk yaştayken çalmayı öğrendi. 1966 yılında Durul Gence 5 orkestrasına girdi ve bundan sonra çeşitli orkestralarda görev aldı. Bestekar ve aranjör olarak çeşitli eserlere imza attı. Özdemiroğlu, Ajda Pekkan, Nilüfer, Kayahan, Sezen Aksu, Onno Tunç, Uzay Heparı gibi isimlerle çalıştı. Arkadaş, Züğürt Ağa, Muhsin Bey, Ağır Roman, Eğreti Gelin, Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi gibi birçok filmin müziğini yaptı. Yedi adet Altın Portakal Ödülü’nün sahibiydi. Özdemiroğlu, Eurovision için de şarkılar besteledi. Evli ve dört çocuk babasıydı. Özdemiroğlu 20 Nisan 2016 tarihinde akciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü Şişli Florence Nightingale Hastanesi’nde hayata gözlerini yumdu.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]